sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Mścięciński wiadukt do przebudowy

Mścięciński wiadukt do przebudowy

Mścięciński wiadukt do przebudowy
Data publikacji: 2017-01-18 18:24
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:53
Wywietleń: 1076 204241

Wiadukt w polickim Mścięcinie w tym roku doczeka się przebudowy. Należy mu się już od lat. Jest w bardzo złym stanie, a stanowi część głównej drogi łączącej Police ze Szczecinem. Codziennie przejeżdżają przez niego tysiące pojazdów - aut osobowych, autobusów, a nawet ciężarówek (chociaż te większe powinny korzystać z objazdów). Na modernizację poczeka jeszcze, „wołająca" o remont, ulica Nadbrzeżna, także w Mścięcinie. To ona przejmie główny ciężar komunikacyjny na czas przebudowy wiaduktu.

Przebudowę wiaduktu zapowiedział na konferencji prasowej starosta policki Andrzej Bednarek.

- To zaledwie wiadukt, ale stan jego jest na tyle katastrofalny, że uniknąć się tej modernizacji ne da - przyznawał. - Radni miejscy z Polic zdecydowali o wsparciu tego przedsięwzięcia kwotą miliona złotych. Koszt tej części inwestycji szacowany jest na ok. 4,3 mln zł.

Dodatkowe finansowe wsparcie dla tej inwestycji może też pochodzić z Zakładów Chemicznych w Policach (powiat czeka na decyzję w tej sprawie) i z grantu (z rezerwy mostowej, około 2 mln zł), który też nie jest pewny. Starosta jednak zapewnia, że bez względu na to, czy powiat uzyska dofinansowanie, ta przebudowa  będzie realizowana.

W tym roku modernizowana ma też być ul. Długa w Mierzynie (odcinek przy szkole, od ul. Kolorowej do ul. Ślicznej). Gmina Dobra wspiera tę inwestycję kwotą 687 tys. zł, powiat ze swojego budżetu musi wyłożyć  tyle samo, a pozostała część z 2,075 mln zł może pochodzić z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Remontowany ma być także ważny odcinek drogi w gminie Kołbaskowo, tj. Szczecin-Siadło Górne (1,5-kilometra, od DK 13 w Smętowicach). W tym przypadku gmina dołoży powiatowi do tej inwestycji 1,5 mln złotych z zakładanych, jako punkt wyjścia do przetargu, 6 mln zł (3 mln zł z PRGiPID), 1,5 mln z budżetu powiatu.

Za to na modernizację ul. Nadbrzeżnej w Policach trzeba będzie jeszcze poczekać.

- Jesteśmy w trakcie drugiego etapu realizacji projektu techniczno-inwestycyjnego ulicy Nadbrzeżnej, która oczekuje od lat na to, żeby ją zmodernizować - informuje starosta. - Robimy to wspólnie z burmistrzem Polic. Połowę środków (na projekt) dostaliśmy w ramach współpracy właśnie od gminy. Do połowy tego roku powinniśmy już ten projekt zakończyć i skonsultować z mieszkańcami.

Ale starosta przyznał, że sama modernizacja tej ulicy w tym roku nie ruszy. Nie tylko z powodu braku środków. Także ze względów logistycznych - właśnie ta ulica przejmie część ruchu z ul. Asfaltowej, którą przecina zakwalifikowany do przebudowy wiadukt (w Mścięcinie). Chociaż władze powiatu informują, że w czasie realizacji tej inwestycji przewiduje się funkcjonowanie ruchu wahadłowego.

Agnieszka Spirydowicz

Przed zimą ul. Nadbrzeżna w polickim Mścięcinie była w katastrofalnym stanie. Po zimie zapewne będzie w jeszcze gorszym. Ale jej modernizacji w tym roku policzanie się nie doczekają. Przejdzie ją za to pobliski wiadukt, który wymaga pilnej interwencji budowlanej.

 

 

 

 

Komentarze

Czyt
Pani Agnieszko ten wiadukt powinien być przebudowany już dawno temu. Jak Pani wspomniała nie powinny nim jeździć samochody ciężarowe, bo powinny jeździć objazdami. Tylko którędy? Nad Odrą jest wiadukt kolejowy z ograniczeniem wysokości pojazdów do 3,8m. Nie każda ciężarówka się tam przeciśnie. Wspomniany przez Panią wiadukt w Mścięcinie ze względu na stan techniczny ma ograniczoną dopuszczalną masę pojazdów do 20t. Do Polic można dojechać praktycznie od strony al. Wojska Polskiego, ale też nie do końca. Wiadukt kolejowy przy stacji Łękno również ze względu na stan techniczny ma ograniczoną dopuszczalną masę pojazdów do... 10ton. Przez Taczaka nie mogą jeździć pojazdy mogące skazić wodę...
2017-01-18 22:02:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy