Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

Można rozkręcić biznes

Data publikacji: 06 lipca 2019 r. 15:03
Ostatnia aktualizacja: 17 września 2019 r. 14:10
Można rozkręcić biznes
 

Granty o łącznej wartości 60 tys. złotych można zdobyć w akcji „Stań na własnych nogach”. W ten sposób firma Rossmann zachęca kobiety, by zakładały własne biznesy. Na zgłoszenia jest czas do 20 lipca.

- Wiele kobiet hobbystycznie szyje dziecięce ubranka, wyrabia domowe maseczki, zdobi świece czy ramki na zdjęcia. Obdarowują nimi rodzinę i znajomych. Akcja Rossmanna to szansa na to, by przestać działać „po godzinach” i „na boku”, ośmielić się rozpocząć działalność na większą skalę. Sprawić, by pasja stała się źródłem utrzymania - tłumaczą organizatorzy konkursu.

Program „Stań na własnych nogach” ma zachęcić kobiety do pochwalenia się swoimi wyrobami. Granty, które mogą dzięki temu zdobyć, umożliwią im udoskonalenie produktów i rozwój własnego biznesu. Pomogą w tym członkowie Klubu Rossmann oraz Fundacja Mamo Pracuj, która od lat wspiera aktywizację zawodową kobiet.

Od 15 czerwca do 20 lipca br. posiadaczki aplikacji Rossmann PL, będące osobami fizycznymi bądź prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą, mogą zgłaszać swoje pomysły na biznes za pośrednictwem strony internetowej www.rossmann.pl/stannawlasnychnogach. Aby to zrobić, należy: zaakceptować regulamin konkursu, wypełnić formularz zgłoszeniowy, dołączyć fotografię lub filmik o produkcie, a także jego opis. Do zgłoszenia należy także dodać tzw. biznesplan - na stronie jest dostępny dokument, który ułatwi jego samodzielne przygotowanie. Biznesplan jest wyłącznie dla wiadomości jury i nie będzie publikowany. Produkty można zgłaszać w pięciu kategoriach: uroda, zdrowie, moda i akcesoria, drobne artykuły wyposażenia wnętrz oraz artykuły dla dzieci.

Kolejnym etapem konkursu będzie głosowanie na jeden z (maksymalnie) 50 najlepszych, zdaniem jury, zgłoszonych projektów. W komisji zasiądą przedstawiciele Rossmanna oraz Fundacji Mamo Pracuj. Oceniane będą: oryginalność, innowacyjność, walory użytkowe i artystyczne produktów. Od 1 sierpnia do 5 września wszyscy posiadacze aplikacji Rossmann PL będą mogli głosować na jeden z projektów. Każdy klubowicz może oddać tylko jeden głos.

We wrześniu zostaną ogłoszone nazwiska trzech zwyciężczyń. Nagroda główna to 30 tys. zł., dwa kolejne miejsca są wyróżnione grantami w wysokości 20 i 10 tys. zł. Pieniądze te, zgodnie z regulaminem, mają zostać przeznaczone na prace nad zgłoszonym produktem, a pośrednio – na rozwój własnej działalności.

(isz)

Fot. Rossmann

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA