wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Możesz pomóc "Przełomom"

Możesz pomóc "Przełomom"

Możesz pomóc "Przełomom"
Data publikacji: 2016-08-09 08:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:08
Wywietleń: 1581 147622

Agnieszka Kuchcińska-Kurcz, dyrektor Centrum Dialogu "Przełomy", oddziału Muzeum Narodowego w Szczecinie, przypomina szczecinianom, że wciąż mogą pomóc kierowanej przez nią instytucji. Jak? Głosując na "Przełomy" kliknięciem w konkursie "Najlepsza muzea multimedialne". Głosowanie trwa do 14 sierpnia pod linkiem: kulturaonline.pl.
Jak wyjaśniają organizatorzy konkursu: „Na naszych oczach powstaje dużo nowych obiektów muzealnych. Takich, które zrywają z biernym odbiorem i w intrygujący sposób „bawią ucząc”. Przy okazji sezonu urlopowego chcemy stworzyć ranking najlepszych, najciekawszych muzeów multimedialnych. To ostatnie słowo jest kluczowe. Głównym kryterium będzie bowiem nie tyle unikalna zawartość tematyczna, co sposób jej przedstawiania odbiorcy. Przekaz, który wykorzystuje w pełni zdobycze nowych technologii oraz rzeczywistości wirtualnej i poszerzonej”.

W "Przełomach" zobaczymy m.in. hiperrealistyczny kolaż fotografii Kobasa Laksy, stalinowski karcer Roberta Kuśmirowskiego, makietę z fragmentem Stoczni Szczecińskiej czy instalację przedstawiającą rodzinę w maluchu.

Nominowanych w konkursie jest 37 instytucji. Oprócz "Przełomów" są to m.in. Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku czy Muzeum Twierdzy Kostrzyn, Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach, kielecki Geopark, Muzeum Piernika w Toruniu, Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.
Przypomnijmy, że niedawno Centrum Dialogu – które zaprojektowała firma KWK Promes Roberta Koniecznego – zostało uznane za najlepszą europejską przestrzeń publiczną – ex aequo z projektem rewitalizacji sadów w Caldes de Montbui w Hiszpanii. Tak zdecydowało jury nagrody European Prize for Urban Public Space 2016.©℗

(as)

fot. Ryszard PAKIESER

"Przełomom" możemy pomóc do 14 sierpnia.

Komentarze

SromotnikBezwstydny
W pełni zgadzam się z @Jarun.Natomiast, gdy zestawimy 2 projekty:"Centrum Dialogu w Szczecinie.... z ex aequo projektem rewitalizacji sadów w Caldes de Montbui w Hiszpanii" To jak gdyśmy porównywali dwie Europy. Jedną ,naszą -uwstecznioną ,zapatrzoną w groby przeszłości i drugą realną, twórczą, budującą przyszłość.
2016-08-09 20:49:46
szczecinianin
Pomagać "Przełomom" to jakby kleszcza karmić :-). Niech prezydent miasta, główny architekt i dyrektorka teraz za swoje utrzymują
2016-08-09 15:34:06
Jarun
Szczecin nie jest miastem z historycznymi atrakcjami. W centrum na zaszczytnym miejscu stoi pomnik kondotiera (najemnika - bandziora) Bartolomeo Colleoniego. Na winklu przy zbiegu ulic pomiędzy al. Wojska Polskiego i ul. Wielkopolskiej ( pod latarnią) stoi popiersie „dziadka” marszałka Józefa Piłsudskiego. To kpina z polskiej historii. Generał Batow, który wpisał się w historię Szczecina, nie ma nawet tablicy - przypominającą kto zdobył miasto. Niewątpliwe, że turystyczną perełką byłoby upamiętnienie dom/muzeum gdzie urodziła się „matka carów” Maria Fiodorowna, (Zofia Dorota Wirtemberska ur. 25 października 1759 w Szczecinie), oraz największa monarchini Rosji i ówczesnej Europy, caryca Katarzyna II ( Sophie Friederike Auguste von Anhalt-Zerbst ur.1729 r.) zwana też Wielką. W miejsce pięknego, małego parku z symboliczną rzeźbą - powstaje betonowy koszmarek z wyglądu przypominający bunkier albo rozdeptany „krowi placek”. W mieście można zbudować stodołę, nawieźć słomy i cepami młócić. Nazwać to Centrum Edukacji i też to będzie jakaś atrakcja. Proponuję na bunkrze wybudować igielitową skocznię narciarską, jakoś przykryje się „Przełomy-makabryłę, gniot architektoniczny, bubel do którego ciągle trzeba dopłacać i który nie ma racji bytu.
2016-08-09 13:17:52
tylko pytam...
Czy stocznię to ciągle będziemy oglądać jako:"...makietę z fragmentem Stoczni Szczecińskiej ...' w Przełomach? Czy "dobra zmina" coś zmienia czy tylko chwali się dorobkami poprzednich ekip?
2016-08-09 10:23:30
Głosować na krowi placek ???
Poproście kogoś z PSL.
2016-08-09 09:20:12
Klik
Gdyby to było najlepsze muzeum multimedialne, to może by ktoś i kliknął.
2016-08-09 09:04:00
Jakób
"Bawiąc uczyć?" Bawienie się historią jest niezdrowe dla historii. Przykładem jest IPN, gdzie młodzi naukowcy (?) bawią się historią.
2016-08-09 08:30:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy