Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Możesz pomóc "Przełomom"

Data publikacji: 09 sierpnia 2016 r. 08:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Możesz pomóc "Przełomom"
 

Agnieszka Kuchcińska-Kurcz, dyrektor Centrum Dialogu "Przełomy", oddziału Muzeum Narodowego w Szczecinie, przypomina szczecinianom, że wciąż mogą pomóc kierowanej przez nią instytucji. Jak? Głosując na "Przełomy" kliknięciem w konkursie "Najlepsza muzea multimedialne". Głosowanie trwa do 14 sierpnia pod linkiem: kulturaonline.pl.
Jak wyjaśniają organizatorzy konkursu: „Na naszych oczach powstaje dużo nowych obiektów muzealnych. Takich, które zrywają z biernym odbiorem i w intrygujący sposób „bawią ucząc”. Przy okazji sezonu urlopowego chcemy stworzyć ranking najlepszych, najciekawszych muzeów multimedialnych. To ostatnie słowo jest kluczowe. Głównym kryterium będzie bowiem nie tyle unikalna zawartość tematyczna, co sposób jej przedstawiania odbiorcy. Przekaz, który wykorzystuje w pełni zdobycze nowych technologii oraz rzeczywistości wirtualnej i poszerzonej”.

W "Przełomach" zobaczymy m.in. hiperrealistyczny kolaż fotografii Kobasa Laksy, stalinowski karcer Roberta Kuśmirowskiego, makietę z fragmentem Stoczni Szczecińskiej czy instalację przedstawiającą rodzinę w maluchu.

Nominowanych w konkursie jest 37 instytucji. Oprócz "Przełomów" są to m.in. Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku czy Muzeum Twierdzy Kostrzyn, Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach, kielecki Geopark, Muzeum Piernika w Toruniu, Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.
Przypomnijmy, że niedawno Centrum Dialogu – które zaprojektowała firma KWK Promes Roberta Koniecznego – zostało uznane za najlepszą europejską przestrzeń publiczną – ex aequo z projektem rewitalizacji sadów w Caldes de Montbui w Hiszpanii. Tak zdecydowało jury nagrody European Prize for Urban Public Space 2016.©℗

(as)

fot. Ryszard PAKIESER

"Przełomom" możemy pomóc do 14 sierpnia.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

SromotnikBezwstydny
2016-08-09 20:49:46
W pełni zgadzam się z @Jarun.Natomiast, gdy zestawimy 2 projekty:"Centrum Dialogu w Szczecinie.... z ex aequo projektem rewitalizacji sadów w Caldes de Montbui w Hiszpanii" To jak gdyśmy porównywali dwie Europy. Jedną ,naszą -uwstecznioną ,zapatrzoną w groby przeszłości i drugą realną, twórczą, budującą przyszłość.
szczecinianin
2016-08-09 15:34:06
Pomagać "Przełomom" to jakby kleszcza karmić :-). Niech prezydent miasta, główny architekt i dyrektorka teraz za swoje utrzymują
Jarun
2016-08-09 13:17:52
Szczecin nie jest miastem z historycznymi atrakcjami. W centrum na zaszczytnym miejscu stoi pomnik kondotiera (najemnika - bandziora) Bartolomeo Colleoniego. Na winklu przy zbiegu ulic pomiędzy al. Wojska Polskiego i ul. Wielkopolskiej ( pod latarnią) stoi popiersie „dziadka” marszałka Józefa Piłsudskiego. To kpina z polskiej historii. Generał Batow, który wpisał się w historię Szczecina, nie ma nawet tablicy - przypominającą kto zdobył miasto. Niewątpliwe, że turystyczną perełką byłoby upamiętnienie dom/muzeum gdzie urodziła się „matka carów” Maria Fiodorowna, (Zofia Dorota Wirtemberska ur. 25 października 1759 w Szczecinie), oraz największa monarchini Rosji i ówczesnej Europy, caryca Katarzyna II ( Sophie Friederike Auguste von Anhalt-Zerbst ur.1729 r.) zwana też Wielką. W miejsce pięknego, małego parku z symboliczną rzeźbą - powstaje betonowy koszmarek z wyglądu przypominający bunkier albo rozdeptany „krowi placek”. W mieście można zbudować stodołę, nawieźć słomy i cepami młócić. Nazwać to Centrum Edukacji i też to będzie jakaś atrakcja. Proponuję na bunkrze wybudować igielitową skocznię narciarską, jakoś przykryje się „Przełomy-makabryłę, gniot architektoniczny, bubel do którego ciągle trzeba dopłacać i który nie ma racji bytu.
tylko pytam...
2016-08-09 10:23:30
Czy stocznię to ciągle będziemy oglądać jako:"...makietę z fragmentem Stoczni Szczecińskiej ...' w Przełomach? Czy "dobra zmina" coś zmienia czy tylko chwali się dorobkami poprzednich ekip?
Głosować na krowi placek ???
2016-08-09 09:20:12
Poproście kogoś z PSL.
Klik
2016-08-09 09:04:00
Gdyby to było najlepsze muzeum multimedialne, to może by ktoś i kliknął.
Jakób
2016-08-09 08:30:48
"Bawiąc uczyć?" Bawienie się historią jest niezdrowe dla historii. Przykładem jest IPN, gdzie młodzi naukowcy (?) bawią się historią.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA