Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Może tak, Czili Vege w Piwnicy?

Data publikacji: 2018-05-12 07:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:10
Może tak, Czili Vege w Piwnicy?
 

Kto ma ochotę na popołudniowe czilowanie z potrawami i tematami wege, ten w sobotę (12 maja) powinien wpaść do Piwnicy Kany. Będzie wspólny wegański stół, warsztaty, spotkania, filmy, rozmowy o zdrowym stylu życia i ochronie praw zwierząt, a wszystko z jednym tematem głównym - tym razem to będą wegańskie kosmetyki.

Wspólny wegański stół będzie na początek i - dosłownie - na wejście (g. 13). Kto będzie chciał bezpłatnie uczestniczyć w atrakcjach zaplanowanych na to spotkanie w Piwnicy Kany, ten będzie musiał przynieść wegańską potrawę. Od pozostałych będzie zbiórka do puszki,na organizację kolejnych spotkań Czili Vege oraz inicjatywy społeczne Inicjatywy na Rzecz Zwierząt BASTA! (15 zł).

Natomiast dalszy „rozkład jazdy" spotkania zakłada: warsztat wegańskich kosmetyków w wykonaniu Małgorzaty Rawy (weganki, feministki, absolwentki Filozofii i Kulturoznawstwa US, aktywistki BASTA!, a wcześnie ruchów na rzecz praw człowieka), a pod tytułem „Nie smaruj się tym, czego nie możesz zjeść", pokaz filmu „Jutro będzie futro" (g. 15), a potem już swobodny czill „przy stole i herbacie" (od g. 16).

- Przyjdź i przekonaj się, jak łatwo możesz zadbać o siebie. Bez chemii, bez cierpienia zwierząt, ekologicznie, zdrowo, naturalnie i tanio! - zachęca Daniel Musiał, współorganizator wydarzenia. - „Nie smaruj się tym, czego nie możesz zjeść" to bardzo stara ajurwedyjska zasada, która mimo upływu tysięcy lat nie straciła na znaczeniu. Przeciwnie. Obecnie, kiedy zalewają nas tanie i toksyczne produkty, przygotowywanie własnych balsamów, odżywek, kremów, szamponów i past do zębów jest najlepszą, bo zdrową alternatywą. Wystarczy przeszukać kuchnię, żeby znaleźć mnóstwo naturalnych składników, jakie mogą posłużyć do przygotowania kosmetyków: ekologicznych, bezpiecznych dla naszego zdrowia, a także przyjaznych środowisku.

Piwnica Kany (pl. św. Piotra i Pawła 4/5) - czeka na zwolenników zdrowego stylu życia już w sobotę (12 maja) - od godz. 13.

(an)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ekhem
2018-05-12 21:02:25
Weganizm nie jest zdrowy. Poza tym jak robicią "Kotlety sojowe o smaku kurczaka" to nie będą traktowani poważnie...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ