Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Motorówki zarezerwowane

Data publikacji: 25 września 2016 r. 11:48
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:15
Motorówki zarezerwowane
 

Trudno w ten weekend wypożyczyć motorówkę Żeglugi Szczecińskiej. Nie tylko dlatego, że pogoda dopisuje. Spółka dołączyła do akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, trwającej od 23 do 25 września. W tych dniach opłaty za wypożyczenie motorówek oraz postój przy nabrzeżach zarządzanych przez ŻSz i w porcie jachtowym na Wyspie Grodzkiej są o połowę niższe.

Żegluga Szczecińska ma cztery motorówki (mieszczące do pięciu osób). Do kierowania nimi nie potrzeba patentu sternika motorowodnego. Zgodnie z cennikiem, pierwsza godzina wypożyczenia kosztuje 60 zł, a każda kolejna – 50 zł. Podczas promocyjnego weekendu to odpowiednio 30 i 25 zł.

Jak się okazuje, ten rodzaj rekreacji ma wielu amatorów.

- Rezerwacje na wypożyczenie motorówki w ten weekend mieliśmy już przeszło tydzień temu - usłyszeliśmy w bosmanacie Żeglugi Szczecińskiej.

I rzeczywiście, w miejscu cumowania przy bulwarze Gdyńskim, przeważnie jest pusto, bo wszystkie łódki pływają po szczecińskich akwenach. Jak się dowiedzieliśmy, wypożyczalnia będzie działać, dopóki pogoda pozwoli na wodne przejażdżki.

W sobotę zajrzeliśmy też do mariny na wyspie Grodzkiej. Promocyjne opłaty chyba jednak nie skusiły żeglarzy, bo tłoku tam nie było...

Dodajmy, że „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ma na celu prezentację rodzimej oferty turystycznej oraz zachęcenie Polaków do korzystania z niej, również poza sezonem letnim.

Tekst i fot. (ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Szn
2016-09-26 08:01:37
Kiedy wypożyczalnia samochodów bez prawa jazdy?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA