Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Morzem inspirowany Vienna House Amber Baltic

Data publikacji: 01 kwietnia 2019 r. 09:36
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:36
Morzem inspirowany Vienna House Amber Baltic
 

Trwa generalny remont hotelu Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje, który zmienia go w nowoczesny obiekt rodzinny. Nowe wnętrza, inspirowane morzem, mają być gotowe w drugiej połowie kwietnia. 

Inspirowany morzem wystrój wnętrz Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje będzie nawiązywał do stylistyki ekskluzywnego statku, podobnie jak architektura budynku. Wszystkie piętra hotelu zyskają całkowicie nowy wygląd. Drewniane elementy zostaną zestawione z zielenią roślin oraz niebiesko-morską kolorystyką. Przeniosą otaczającą naturę do środka budynku. Mosiężne wykończenia oraz kryształowe żyrandole nadadzą ekskluzywnego charakteru wnętrzom, zaś duża ilość naturalnego drewna oraz „wakacyjne” meble, takie jak wiszące krzesła czy mobilne regały, wzbudzą skojarzenia z komfortowym jachtem. 

- Już nie mogę się doczekać końca tego remontu i jego efektów. Jestem przekonana, że Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje wkroczy w nowy sezon z wielkim przytupem i pozostanie numerem 1 w zachodniej części polskiego Wybrzeża – podkreśla Monika Kowalska, dyrektor generalna hotelu.  

W centrum zainteresowania nowego Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje będą też najmłodsi gości, dlatego część przeznaczona dla dzieci jest rozbudowywana. Kącik zabaw zamieni się w salę przygód dla młodszych i starszych, a przy recepcji powstanie dziecięce stanowisko do zameldowania. Hotel będzie dysponował wszelkimi niezbędnymi udogodnieniami dla rodzin, a baseny i bliskość morza pozostaną jego ważnymi atutami. 

Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje jest zamknięty do 18 kwietnia br. Remont obejmuje pokoje na wszystkich piętrach, część gastronomiczną, konferencyjną, lobby z recepcją oraz strefę spa. 

Za nowy wygląd hotelu odpowiada biuro projektowe Bwm Architekt z Austrii, a za prace remontowe – RIEDL Messe-/Laden- & Objektbau GmBH. Renowacja jest koordynowane przez zespół projektowy Vienna House.

Znajdujący się tuż przy plaży w zachodniopomorskim kurorcie hotel zaczął działać w lipcu 1991 roku jako Amber Baltic. Pierwotnie jego właścicielem miał być Orbis. Ostatecznie została nim budująca go dla niego firma Warimpex. Zarządzała nim zaś do końca stycznia 2016 r. należąca do tego austriackiego holdingu spółka Vienna International Hotelmanagement AG (Vienna International Hotels & Resorts). Rok później Vienna House Capital, spółka zależna tajlandzkiej firmy dewelopersko-inwestycyjnej U City, przejęła wszystkie udziały w kapitale VIH oraz osiem hoteli Warimpeksu (w tym pięć w Polsce). Suma transakcji wyniosła 335 mln euro.

(mag)

Fot. Małgorzata Aftewicz

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obieżyświat
2019-04-01 19:46:53
Byłem w grudniu : drzwi od szafek spadają na głowę , łazienki brudne , silikony odpadają , ale doba 480PLN i na recepcji mówią o podwyżkach...
Nocny kot
2019-04-01 13:16:32
5 gwiazdek a nie ma klimy w pokojach za w sezonie tysiąc zł za noc. Fajnie
Maliniak
2019-04-01 11:18:30
Kiedyś to był to hotel z wysokiej półki, a dziś to najwyżej pensjonat wyższej klasy z maleńkim basenem, pokojami bez klimy i cenami nieadekwatnymi do standardu. jedyny plus to bliskość plaży i widok na morze z balkonów we wszystkich pokojach Zburzyć i postawić nowy.
H
2019-04-01 10:57:05
Nowoczesny hotel, który chce być ekskluzywny nie ma szans, gdy nie ma dużego parkingu podziemnego.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA