Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Morsy znów przyjadą do Mielna

Data publikacji: 20 stycznia 2024 r. 18:31
Ostatnia aktualizacja: 20 stycznia 2024 r. 22:00
Morsy znów przyjadą do Mielna
Ostatnie edycje zlotu przyciągnęły tysiące morsów. Fot. archiwum/Artur BAKAJ  

Mielno na ostatni guzik dopina swoją prestiżową imprezę, jaką jest Międzynarodowy Zlot Morsów. Tym razem będzie to jego 21. odsłona.

Pierwsze spotkanie miłośników zimnych kąpieli przyciągnęło w 2004 roku 144 uczestników. Kolejne edycje niczym magnes przyciągały ich coraz więcej. Ostatnio było morsów 8893. Tegoroczny zlot rozpocznie się 8 lutego i potrwa 4 dni. Będzie nie tylko zimno, ale i gorąco. Organizatorzy przewidzieli między innymi Balię Party. Pierwszego dnia imprezy, a w zasadzie wieczora, odbędzie się widowiskowa kąpiel z pochodniami. Na miłośników porannych kąpieli czekać będzie Morze Aniołów, czyli grupa pasjonatów z Sopotu, która rozpoczyna każdy dzień morsowaniem.

Uczestnicy zlotu jak zwykle będą walczyli o tytuł Mrozoodpornych. Mowa o sportowej rywalizacji polegającej między innymi na podnoszeniu ciężarów oraz pokonywaniu wyrafinowanego toru przeszkód. Innym punktem programu będą jak zwykle Mistrzostwa Morsowania, czyli rywalizacja polegająca na jak najdłuższym przebywaniu w balii wypełnionej bardzo zimną wodą. Zawody przebiegać będą pod okiem Valerjana Romanovskiego, do którego należy 3-godzinny rekord przebywania w kapsule wypełnionej lodem. Niewątpliwą atrakcją imprezy będzie też 2. edycja Morsmageddon by Runmageddon, czyli bieg z przeszkodami. Każdy będzie mógł również wystartować w Biegu Śniadaniowym z Hotelem Unitral. Nie zabraknie też elementów typowo rozrywkowych, do których należeć ma Balanga do białego rana i Bal Morsa. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kobretti
2024-01-22 00:41:21
Morsy Morsami a Mielno nadal rozkopane. Dojście do głównych alei prawie nie możliwe. Wjazd do Mielna to masakra, a panowie robotnicy mają luz bo czasu kupa w końcu do czerwca jest go trochę.
Śliczna panienka
2024-01-20 21:58:59
Może tłuszczyk brzuszkach tak grzeje?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA