Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

Montaż i wymiana barier

Data publikacji: 2019-11-13 21:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-14 09:32
Montaż i wymiana barier
 

Trwają prace związane z montażem i wymianą barier w rejonie niektórych przystanków i torowisk. Bezpieczeństwo poprawiło się już w alei Piastów oraz w okolicy przystanku na ulicy Ludowej. Zmiany pojawią się także między innymi na Bramie Portowej oraz na ulicy Karola Miarki.

- Elementy, które montowane są przez pracowników spółki Tramwaje Szczecińskie, stanowią barierę pomiędzy torowiskiem lub przystankiem, a jezdnią, chroniąc tym samym pasażerów komunikacji miejskiej i pieszych. Stanowią także wygrodzenie przed przechodzeniem przez ulicę w miejscach do tego niedozwolonych - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie.

Potrzeba postawienia barier w alei Piastów była sygnalizowana przez motorniczych. Pojawiło się tam 75 płotków i 77 słupków.

- To niestety nie przeszkadza lekkomyślnym pieszym w przechodzeniu przez torowisko i przebieganiu przez ruchliwą jezdnię. Część osób woli pójść wzdłuż wygrodzeń, dalej w kierunku ulicy Mieszka I i przejść przez niski żywopłot, niż wrócić w kierunku przejścia dla pieszych. O takich niebezpiecznych sytuacjach informują prowadzący tramwaje, którzy niejednokrotnie byli świadkami podobnych zdarzeń - stwierdza Hanna Pieczyńska i apeluje w związku z tym o rozsądek i przekraczanie jezdni w wyznaczonych do tego miejscach. 

(p)

Fot. Tramwaje Szczecińskie

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wolne Miasto Szczecin
2019-11-14 09:28:32
Takie wygradzanie wszędzie i wszystkiego,nie zawsze ma sens i logiczne uzasadnienie.Jest cała masa szlaków komunikacyjnych wygrodzona barierkami ciągnącymi się kilometrami niczym obozowe zasieki czy Mur Berliński i zamiast czynić te miejsca bezpiecznymi-stają się śmiertelną pułapką.Stawianie takich zasieków jak widać to w Szczecinie taka nowa świecka tradycja.
szczecinianka
2019-11-14 09:03:09
Czy przystanki 101, 107 c,d i całe to obejście to już miasto załiczyło do ZABRTKÓW .To jeden koszmar .
do: Dziękuję za ogrodzenie
2019-11-14 06:52:39
Nie ma za co, w końcu nie na darmo jest się prezydentem.
Dziękuję za ogrodzenie
2019-11-13 22:11:04
kontrolujące to bydło... dziękuję za niedziałające tablice informacyjne, wadliwa informacje głosową w komunikacji miejskiej, kiepskie przejścia na których piesi spędzają ponad 60 sekund mimo ze wszechobecne korki powodują ze samochody i tak stoją... dziękuję za zepsucie wszystkiego co się dało...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ