niedziela, 16 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Modernizacja daje komfort

Modernizacja daje komfort

Modernizacja daje komfort
Data publikacji: 2018-10-15 18:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:57
Wywietleń: 778 356390

W poniedziałek (15 października) nastąpił finał kompleksowej przebudowy i modernizacji drogi wojewódzkiej 203 na odcinku Darłowo - Cisowo. To część głównej trasy tranzytowej dla turystów z Królewskiego Miasta do Ustki, która wcześniej odbiegała od standardów drogi wojewódzkiej.

To pierwszy etap przedsięwzięcia na DW 203 na granicy województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo- Inżynieryjne z Torunia. Roboty na 1833 metrach ulicy o. D. Tynieckiego, 122 m odcinka alei Jana Pawła II i ul. Emilii Plater oraz 45 m ul. Kazimierza Pułaskiego kosztowały 9,6 mln zł. U zbiegu trzech pierwszych ulic powstało skrzyżowanie z ruchem okrężnym o średnicy wewnętrznej 20 m. Projekt był współfinansowany kwotą 7,7 mln zł z puli Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

- To już kolejny odcinek DW 203, który został zmodernizowany i dostosowany do kryteriów drogi wojewódzkiej - podkreśla Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa. - Oprócz równej i szerszej jezdni, okoliczni mieszkańcy zyskali także ścieżkę rowerową, chodniki i kanalizację deszczową, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa. Ta inwestycja podniosła również komfort wypoczynku w okolicach Darłowa.

Pierwszy etap zadania pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 203 Darłowo - granica województwa” był możliwy dzięki wkładowi miasta, które Zachodniopomorskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich (ZZDW) przekazało własny projekt. Samorząd dofinansował przebudowę kwotą 644,3 tys. zł, w tym 135 tysięcy wydano na wykonanie dokumentacji technicznej.

Kolejnym etapem modernizacji DW 203 będzie odcinek od Królewskiego Miasta do granicy województwa. Obecnie jest on na etapie projektowania, a start prac drogowych nastąpić ma w roku przyszłym.©℗

(m)

Fot. Leszek WALKIEWICZ

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie