wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie

Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie [GALERIA]

Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie
Data publikacji: 2017-11-25 09:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:31
Wywietleń: 708 302521

Na mapie Szczecina, ale i regionu przybywa miejsc, gdzie czuć moc szafranów za sprawą ich piękna i kolorów, jakimi cieszą każdej wiosny. Z tym większą energią i z zaangażowaniem, dla satysfakcji własnej, znajomych, sąsiadów, turystów, dla swego najbliższego otoczenia, w minionym tygodniu pod sztandarami Krokusowej rewolucji sadzili je także mieszkańcy Dobrej, Łobza i Radowa Małego.

Do nich trafiły cebulki ufundowane przez "Kurier Szczeciński", dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, a swoje dołożyli samorządowcy, zakupując je za środki z lokalnych budżetów.

Wiele zieleńców, dotąd zwykle porośniętych jedynie trawą, zamienia się już każdej wiosny nie tylko w kwiatowe dywany. Coraz więcej pojawia się na nich krokusowych kompozycji. A że pomysłów uczestnikom nie brakuje, świadczy choćby dzieło wykonane tej jesieni w Łobzie dłońmi zarówno samorządowców, jak i wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy.  

- Z górki w miejskim parku, poleje się wiosną kolorowa rzeka kwitnących krokusów. Z wkomponowanej w teren donicy - relacjonuje Renata Ostrowska, właścicielka Studia Dao w Resku, która sama o sobie mówi, że jest społecznym żołnierzem Krokusowej rewolucji, propagując jej ideę z nami od kilku już lat.   

W Radowie Małym skwer Świętego Jana Pawła II krokusami ozdabiali z kolei uczniowie klasy 5b tamtejszej szkoły, wspierani przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury i opiekunów gminnej zieleni. I obiecały, że będą pilnowały, by nikt nie wyciągał po nie ręki już najbliższej wiosny, za to zachęcały wszystkich do podziwiania krokusowej łąki.

W Szczecinie 1100 krokusowych cebulek na trawnikach przed przedszkolem i szkołą podstawową Montessori Bona Ventura przy ul. Władysława Broniewskiego posadzili ich wychowankowie pod okiem swoich opiekunów i nauczycieli. Krokusy przekazał szczeciński magistrat. Jak relacjonuje Sylwiusz Mołodecki z Zielonych Ogrodów, niektóre z dzieci próbowały zapamiętać miejsca, gdzie je posadziły, obiecując, że będą opiekować się nimi, kiedy zakwitną.

Jako ostatni w minionym tygodniu sztandary Krokusowej Rewolucji i "Kuriera Szczecińskiego" ponieśli ponownie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 przy ul. Chobolańskiej. Zadanie obsadzenia trawników przed wejściem do szkoły przypadło uczniom z kl.0c i VIc pod opieką Katarzyny Wojciechowskiej i Elżbiety Jagiełowicz. ©℗

(isz)

Fot. Elżbieta STAWICKA/Maria MYŚLIWIEC/Sylwiusz MOŁODECKI

Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy