piątek, 14 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mobilne Centrum Edukacyjne przyjeżdża do Szczecina

Mobilne Centrum Edukacyjne przyjeżdża do Szczecina

Mobilne Centrum Edukacyjne przyjeżdża do Szczecina
Data publikacji: 2020-07-13 21:28
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-20 12:47
Wywietleń: 672 464381

Mobilne Centrum Edukacyjne odwiedzi we wtorek Szczecin. Wielka ciężarówka Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, w której stworzono mobilną przestrzeń edukacyjną, stanie na kilka godzin przy Netto Arenie przy ul. Szafera. Prowadzone tam będą warsztaty z nowoczesnych technologii oraz europejskich programów edukacyjnych.

Przez cały rok MCE kursuje po Europie, szkoląc nauczycieli oraz uczniów z zakresu nowych technologii i wykorzystywania ich w edukacji. Wspólnym mianownikiem wszystkich szkoleń prowadzonych w MCE jest doskonalenie nauczycieli, wzbogacenie ich warsztatu pracy, co ma się przełożyć na wzrost umiejętności u uczniów. To także forma inspirowania do programowania w gdyż w pierwszych próbach kodowania nowoczesne narzędzia i technologie nie są niezbędne.

Jak działa Mobilne Centrum Edukacyjne

Wtorkowe warsztaty realizowane będą w grupach 9-osobowych po ok. 45 minut. Pierwsze rozpoczną się o godz. 9, ostatnie o godz. 15.45. Przeszkolonych zostanie sześć grup, ponadto prowadzone będą dyskusje kuluarowe oraz wywiady.

Eksperci Mobilnego Centrum Edukacyjnego podczas warsztatów zaprezentują nowinki technologiczne wkraczające do szkół. W trucku znajdują się m.in. nowoczesne monitory interaktywne, rzeczywistość rozszerzona, wirtualna rzeczywistość, roboty i tablety. Nauczyciele dowiedzą się, jak połączyć technologię z klasycznym podręcznikiem i wzbogacić swój warsztat pracy. Prowadzone będą warsztaty z podstaw programowania, myślenia komputacyjnego i tworzenia podstawowych algorytmów, do czego służą małe roboty – Ozoboty, KUBO, czy Photon.

W ciągu miesiąca MCE odwiedza siedem miejsc i szkoli 765 osób organizując 60 godzin warsztatowych zajęć edukacyjnych. Kuratorium Oświaty w Szczecinie, które pełni m.in. funkcję Regionalnego Punktu Informacyjnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Europejskiego Korpusu Solidarności dla województwa zachodniopomorskiego, we współpracy z FRSE oraz Areną Operator Sp. z o.o., zaprasza nauczycieli do udziału w warsztatach.

Zajęcia poprowadzą m. in. eksperci unijnych programów edukacyjnych Erasmus+ oraz eTwinning, którzy zaprezentują świat wirtualnej nauki, tajniki robotyki i podstawy programowania, a także powiedzą, jak skorzystać z bogatej oferty programu Erasmus+ i poznać ciekawe projekty edukacyjne, które wspierają u uczniów rozwój kompetencji: językowych, informatycznych i społecznych. Celem MCE jest szerzenie myśli technologicznej wśród nauczycieli całej Europy.©℗

(el)

Fot. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Komentarze

@To Centrum
Może cos w tym co napisałeś jest na rzeczy ? może tam oprócz technologii wciskają "nowoczesność " - masturbacja młodych ? Ktoś , coś sprawdza ?
2020-07-14 14:53:24
rot
A może by tak powiedzieli młodym o prawdziwym zżyciu, bo o cyfrowym to młodziaki wiedzą więcej od tych prowadzących.
2020-07-14 12:19:13
To Centrum Edukacyjne jest nienowoczesne
Gdyby były szkolenia z techniki masturbacji dla 70+, chętnie bym skorzystał. A tak...
2020-07-14 09:46:58
A nie mogliście miesiąc temu!??
Duda miał by co najmniej 80% przewagi.
2020-07-13 21:44:55

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie