wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mniej migania

Mniej migania

Mniej migania
Data publikacji: 2016-03-12 11:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 2021 123252

Od soboty (12 marca) stojące przy drogach reklamy emitujące światło muszą być dostosowane do zmienionych pół roku temu przepisów.

Chodzi o widoczne dla kierowców tablice umieszczone zbyt blisko jezdni. W przypadku dróg gminnych oznacza to odległość poniżej 6 m od jej zewnętrznej krawędzi. Dla dróg powiatowych i wojewódzkich odległość graniczna to 8 m, dróg krajowych - 10 m, dróg ekspresowych - 20 m, zaś 30 m dla autostrad.

Na tablicach stojących bliżej zakazane jest wyświetlanie ruchomych obrazów, stosowanie efektów wizualnych i przerw pomiędzy kolejno wyświetlanymi informacjami, a minimalny czas prezentacji wizualnej musi być dłuższy niż 10 sekund.

- Niedostosowanie reklam do tych przepisów grozi karą ograniczenia wolności albo grzywny - informuje Marta Kwiecień-Zwierzyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Karalne jest też podżeganie i pomocnictwo, a sąd może także orzec przepadek przedmiotów służących do popełnienia wykroczenia, choćby nie stanowiły własności sprawcy.
(jps)

 

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Miś na Miarę
Jakby na to nie patrzeć, bez względu na estetykę, nagromadzenie lichwiarzy, ciuchbud, lombardów i innych szemranych geszeftów w samym "sercu miasta" jest świadectwem zamożności przeciętnych szczecinian. Na pewno na takim Warszewie, gdzie mieszczą się złote jaskinie władców nie ma miejsca na takie szkarady a cała dzielnica staje się szczecińskim Beverly Hills.
2016-03-12 14:38:30
TK
A co z reklamą świetlną na Placu Żołnierza, idąc chodnikiem jest się oślepionym ,jadąc samochodem na wprost można dostać kurzej ślepoty i jeszcze Lombard na pl,Rodła .
2016-03-12 11:05:16

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie