Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Mniej migania

Data publikacji: 12 marca 2016 r. 11:01
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:46
Mniej migania
 

Od soboty (12 marca) stojące przy drogach reklamy emitujące światło muszą być dostosowane do zmienionych pół roku temu przepisów.

Chodzi o widoczne dla kierowców tablice umieszczone zbyt blisko jezdni. W przypadku dróg gminnych oznacza to odległość poniżej 6 m od jej zewnętrznej krawędzi. Dla dróg powiatowych i wojewódzkich odległość graniczna to 8 m, dróg krajowych - 10 m, dróg ekspresowych - 20 m, zaś 30 m dla autostrad.

Na tablicach stojących bliżej zakazane jest wyświetlanie ruchomych obrazów, stosowanie efektów wizualnych i przerw pomiędzy kolejno wyświetlanymi informacjami, a minimalny czas prezentacji wizualnej musi być dłuższy niż 10 sekund.

- Niedostosowanie reklam do tych przepisów grozi karą ograniczenia wolności albo grzywny - informuje Marta Kwiecień-Zwierzyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Karalne jest też podżeganie i pomocnictwo, a sąd może także orzec przepadek przedmiotów służących do popełnienia wykroczenia, choćby nie stanowiły własności sprawcy.
(jps)

 

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Miś na Miarę
2016-03-12 14:38:30
Jakby na to nie patrzeć, bez względu na estetykę, nagromadzenie lichwiarzy, ciuchbud, lombardów i innych szemranych geszeftów w samym "sercu miasta" jest świadectwem zamożności przeciętnych szczecinian. Na pewno na takim Warszewie, gdzie mieszczą się złote jaskinie władców nie ma miejsca na takie szkarady a cała dzielnica staje się szczecińskim Beverly Hills.
TK
2016-03-12 11:05:16
A co z reklamą świetlną na Placu Żołnierza, idąc chodnikiem jest się oślepionym ,jadąc samochodem na wprost można dostać kurzej ślepoty i jeszcze Lombard na pl,Rodła .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA