czwartek, 06 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mniej bezdomnych dzieci

Mniej bezdomnych dzieci

Mniej bezdomnych dzieci
Data publikacji: 2017-02-14 10:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:29
Wywietleń: 2726 214835

W Szczecinie jest mniej bezdomnych dzieci - wynika z ostatniego liczenia osób bezdomnych w Szczecinie. Taką akcję przeprowadzono w ub. tygodniu. To na razie pierwszy wniosek.

Liczenie osób bezdomnych w całej Polsce jest prowadzone od 2010 roku co dwa lata na zlecenie ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej. W tym roku odbyło się w nocy ze środy na czwartek (8/9 lutego). W Szczecinie działania koordynował Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Bezdomnych liczono w schroniskach, noclegowniach, mieszkaniach chronionych, izbach wytrzeźwień, szpitalach, zakładach opiekuńczo-leczniczych, aresztach śledczych, zakładach karnych, ale także pustostanach, altanach na terenie ogrodów działkowych.

Do środy wszystkie dane powinny spłynąć do MOPR. Najpóźniej w piątek informacje z całego województwa muszą dotrzeć do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

- Znamy już liczbę dzieci w bezdomnych rodzinach, jest ich 43 - mówi Maciej Homis, rzecznik MOPR. - Te dane z mieszkań chronionych, z altanek na terenie działek oraz schroniska dla kobiet i matek z dziećmi zebrali nasi pracownicy socjalni. Dwa lata temu dzieci w bezdomnych rodzinach było 80. Sytuacja się zmieniła, wiele rodzin otrzymało mieszkania socjalne lub komunalne, część z nich wynajęła lokum.

Cykliczne określenie liczby osób bezdomnych, zlecane przez ministerstwo, pozwala na monitorowanie skali zjawiska oraz podejmowanie takich działań, których celem jest ograniczenie negatywnych skutków bezdomności. (gan)

Fot. arch. 

Komentarze

@
Liczba bezdomnych dzieci spadła. To zapewne dzięki działaniom prezydenta. Szkoda jedynie że sobie, starym obyczajem, fotki z bezdomnymi nie trzasnął. On to przecież kocha
2017-02-14 15:37:32
Pamietajmy o tym ! !
Ze wszystkie Dzieci.... i Mlodziez.... byli, sa i beda przyszloscia Narodu !!
2017-02-14 11:24:12
d
W Moskwie jest więcej.
2017-02-14 11:00:27

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie