sobota, 31 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Młodzieżowy Strajk Klimatyczny ponownie wyjdzie na ulice

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny ponownie wyjdzie na ulice

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny ponownie wyjdzie na ulice
Data publikacji: 2020-09-24 15:31
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-25 15:11
Wywietleń: 979 476547

W piątek młodzież ponownie wyjdzie na ulice w Szczecinie, aby domagać się sprawiedliwości klimatycznej i społecznej na świecie. Mobilizacja "Fridays for Future" odbędzie się również w wielu miastach Polski. Tym razem Młodzieżowy Strajk Klimatyczny chce zwrócić uwagę na nierówności społeczne związane z postępującym kryzysem klimatycznym.

To już kolejny protest uliczny Młodzieżowego Strajku Klimatycznego podczas którego młodzi zaprezentują, jak bardzo ważne są dla nich kwestie związane z klimatem. "Nie odpuścimy aż politycy i polityczki nie zaczną wprowadzać zmian systemowych w naszym państwie" - podkreślają aktywiści.

"Mieszkańcy globalnego południa, którzy w znikomym stopniu przyczyniają się do eksploatacji zasobów Ziemi, czyli jednocześnie mają najmniejszy wpływ na postępowanie globalnego ocieplenia, zapłacą najwyższą cenę za lata degradacji naszej planety przez człowieka" - ostrzega organizacja.

Jak podkreślają młodzi "kryzys klimatyczny nie uznaje podziałów - prędzej czy później dotknie nas wszystkich". W Szczecinie marsz ulicami rozpocznie się o godz. 12 na placu Armii Krajowej, a zakończy o godz. 14. Przygotowania rozpoczęły się już w sobotę, kiedy to na "Rajskim dniu na ulicy Rayskiego" młodzi wspólnie tworzyli transparenty na piątkowy przemarsz.

"Wychodzimy na ulice w całej Polsce, ponieważ w niesprawiedliwości doświadczamy również w naszym własnym kraju. Wiele polskich rodzin żyje na skraju ubóstwa między innymi przez rosnące ceny jedzenia spowodowane dotkliwymi suszami" - podkreślają młodzi aktywiści. ©℗

(KaNa)

Na zdjęciu: Kolejny protest uliczny Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

t.rex
Do książek, drogie dzieci! Iluż to się martwi o klimat, a jeżdżą suwami palącymi 30/100. Iluż martwi się o sprawiedliwość społeczeną, a nigdy nie podzieliło się z nikim biednym swoją strawą i dachem. Takie zawracanie głowy i robienie dymu dla samej zadymy. Do książek!
2020-09-25 15:06:25
ck
Moi drodzy strajkujący klimatolodzy..... Właśnie dzisiaj wybrany w wolnych demokratycznych wyborach rząd Najjaśniejszej RP ustąpił strajkującym górnikom i pozwolił na dalsze kopanie węgla, aż do emerytury. Miłego dnia...
2020-09-25 14:43:32
zazeł
Młodzieżowy Strajk Gretynów dotarł do Szczecina. Dzień bez papierosa już im nie wystarczy?
2020-09-25 13:34:27
0
I tak rośnie pokolenie „zero” - zero wiedzy, zero samodzielności, zero odpowiedzialności.
2020-09-25 12:04:03
Podatnik
Jesli beda Strajkowac w godz. od 12.00 - 14.00 to za te 2 godziny musza byc odciagniete Pieniadze Podatnikow na ich Szkoly !!! Gdyz nauka szkolna to jest ich obecna Praca ! Reasumujac: przeciez moga se strajkowac po godzinach szkolnych lub w Soboty czy Niedziele...
2020-09-25 11:21:40
Dziadek
O dystansie i maseczkach niech pamiętają i mogą protestować, ja z nimi się całkowicie zgadzam.
2020-09-25 10:00:16
1 haburger
co to jest haburger? podobno do wytworzenia jego zużywa się 2300l wody :)
2020-09-25 09:07:56
leśniczy z Osowa
Chyba sojowe latte podrożało. Wychodzimy na ulice w całej Polsce, ponieważ w niesprawiedliwości doświadczamy również w naszym własnym kraju. Wiele polskich rodzin żyje na skraju ubóstwa między innymi przez rosnące ceny jedzenia spowodowane dotkliwymi suszami"- podkreślają młodzi aktywiści
2020-09-24 20:54:56
Stop bzdurom strajku klimatycznego
W czasie gdy ludzie segregują śmieci i zbierają śmieci w Odrze i w lasach miejskich,gdy ratują zieleń w Szczecinie ci ze strajku klimatycznego malowali zygzaki na asfalcie ulicy Rayskiego.Dziwię się że Kurier daje łamy importowanej sterowanej propagandzie.Wystarczy poczytać co nie co na ten temat.Niedawno była akcja sadzenia lasów i drzewek tam ze strajku klimatycznego nikogo nie było.Za to jutro fejsbunie tłiterki i insta będzie się grzało od lajków i fotek z hiper super fajnego strajku jak walczymy o klimat.Tylko nie walczą o żaden klimat ani ekologię. Nie obronili żadnego drzewa w Szczecinie które zostało w tym roku wycięte.
2020-09-24 20:53:19
Realista
Przedyskutujcie najpierw w domu z Rodzicami a pozniej i w Szkole to o co walczycie wychodzac na ulice...!/! A wiec: spaliscie do roku 2015-go - a teraz nagle sie po-przebudzaliscie ??
2020-09-24 20:29:55
k....k12
Funkcyjni NWO przyprowadzą tępą trzódkę cierpiącą na bambinizm. Cały region dotknięty lemingozą, więc nie ma kto leczyć bambinizmu/ Pojedyńczy zdrowi czują się tam, jak ruscy zamknięci w domu wariatów z diagnozą schizofrenii bezobjawowej
2020-09-24 20:07:04
Kk
Co to da że młodzież wyjdzie jak wszyscy politycy mają to w nosie walczą o stołki i nie słuchają młodych którzy o coś walczą
2020-09-24 19:17:40
@Paragraf
Choroba zakaźna u jednych przebiega bezobjawowo, a innych zabija. Miej to na uwadze. Pandemia - jak sama nazwa wskazuje - jest wtedy, gdy choroba zakaźna występuje na wielkim obszarze. Śmiertelność nie ma nic do rzeczy.
2020-09-24 17:58:48
,,,
Przed "aż" powinien być przecinek. Młodzież do szkoły, a nie na ulice.
2020-09-24 17:55:58
Puste makówy
Jeśli taką "mądrą" mamy młodzież, to wyniki matur nie dziwią.
2020-09-24 17:37:07
Nauczyciel
Co oni wiedzą o ekologii?Nawet nie znają cyklu rozwoju motyli i człowieka
2020-09-24 17:16:25
czytam
Chwalebna troska młodych . Ciekawe , co w praktyce robią dla klimatu na co dzień , w swoim otoczeniu / np. czy ograniczyli do minimum korzystanie z kompa , smarkfona / . Garstka z nich może wie co robi / tylko czy dobrze / reszta bezmyślnie podąża za "liderami ". Za komuny Woodstock mial być wentylem bezpieczeństwa . Dzisiaj pewnie te nic raczej nie wnoszące srajki .
2020-09-24 17:10:09
Paragraf
Ideologia ekologizmu to jeden z elementów neomarksistowskiej rewolucji, która przewala się przez świat. Jej celem jest destabilizacja świata by łatwiej było wprowadzać totalny zamordyzm i realizować depopulację ludzkości. Kto finansuje ww. ideologię? Zapewne przypadkowo, są to ci sami ludzie, którzy finansują genderactwo, ideologię LGBTitd i którzy zorganizowali rzekomą pandemię bezobjawowej choroby zakaźnej - to tak w skrócie. P.S. Biedne dzieci... Wielu z nich nie będzie dane uświadomić sobie, jak zostali skrzywdzeni i wykorzystani...
2020-09-24 16:47:45
Poli-tyczki i mono-tyczki.
To mi się u naszej młodzieży podoba najbardziej.
2020-09-24 16:45:37
Edmund
Pamiętajcie młodzieźy źeby przy urnach wyciąć PISowskich zacofanych ciemniaków.Tylko w taki sposób pomożecie matce ziemi.
2020-09-24 16:38:25
XYZ
Pozdrowienia od kornika drukarza którego broniliście przykuwajac się do drzew lancuchami.Szkoda,ze was nie było w Niemczech gdzie wycinano chore drzewa w walce z waszym ulubieńcem.
2020-09-24 16:32:26
Zx10
Niech zaczną od tego, że pozbędą się telefonów komórkowych i ogrzewania w zimie. Potem pogadamy co dalej...
2020-09-24 16:27:58
@krotko
Ty biedo intelektualna tylko tyle....
2020-09-24 16:20:48
Idźcie do lasu
Śmieci po sobie iswych ziomkach zbierać.. A jak znowu spuznie się przez wasze blokadomarszodebilizm, i szefostwo drugą naganę da, to na kartonikach(z drzew!!!) pisać o ZAPOMOGE NA REHABILITACJE BĘDZIECIE... DO NAUKI GUWNAŻERIO!!!
2020-09-24 16:20:43
krotko
Mlode ekoswiry zaproscie ta specjalistke od klimatu wagarowiczke thunberg .Nastepnie jedzcie do warszawki gdzie jest katastrofa.wiem ,ze nie ma prikazu z berlinaimusi być w tym przypadku cisza bo maleja szanse ostatniej nadzieji totalnych teczowego rafalka
2020-09-24 16:08:21
Sztrejk
Kiedy obronicie wycinane na skarpie Zamku drzewa i zbierzecie śmieci w Lasku Arkonskim?
2020-09-24 15:52:31