poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Młodzież z Australią. Manifestacja w Szczecinie

Młodzież z Australią. Manifestacja w Szczecinie

Młodzież z Australią. Manifestacja w Szczecinie
Data publikacji: 2020-01-16 21:47
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-18 13:42
Wywietleń: 995 438342

Na manifestację przeciwko bierności polityków wobec pożarów w Australii zaprasza szczeciński Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Protest rozpocznie się w piątek o godz. 16 na placu Pawła Adamowicza.

Manifestacja pn. #Australiaonfire to odpowiedź młodych mieszkańców na ogromne pożary na antypodach. „Są stałym elementem w kalendarzu Australii, ale ogień w Nowej Południowej Walii i stanie Queensland to precedens – nigdy nie wystąpił tak wcześnie i na tak ogromną skalę. Ogień trawi również teren Australii Południowej i Australii Zachodniej. Niestety, ryzyko pożaru lasów wzrosło z powodu rekordowej suszy, stałego spalania dużych ilości węgla, wysuszenia gleb oraz rekordowo wysokich temperatur” – czytamy w komunikacie Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Aktywiści proszą uczestników o przyniesienie – w miarę możliwości – australijskich flag.

(kn)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

A może byscie sie tak podpalili
i w ten sposób zredukowali swój ślad węglowy do zera? Możecie się też skonsumować nawzajem - wasze autorytety promują kanibalizm jako formę rozwiązania problemów nadmiernej emisji CO2.
2020-01-17 19:52:13
ważny gość
No dobra, to jak ten strajk się udał? Zapodacie jakieś fotki?
2020-01-17 17:36:10
abc
Z tego co wiadomo, pożary w Australii są między innymi efektem podpaleń i działalności pseudoekologów.
2020-01-17 14:31:29
Wacek Rondelek
A czubki znowu swoje...
2020-01-17 12:40:12
hehehe
Ekoświry znowu w akcji! Jeżeli tak chcecie chronić Ziemię to protestujcie przeciwko geoinżynierii czyli chemtrails! Zobaczcie co dzieje się na niebie nad Szczecinem!
2020-01-17 10:47:25
barubar
Brawa dla tych młodych ludzi. Starzy hejterzy klikający głupoty w internecie powinni dać sobie na wstrzymanie i powinni brać przykład z aktywnej młodzieży, której nie jest wszystko jedno.
2020-01-17 10:30:19
@Nie ma obojętnych wobec tragedii w Australii.
Oczywiście. Tylko napisz KONKRETNIE co zrobiłeś/zrobiłaś. KONKRETNIE. Nie chodzi tu o zamieszczanie pustych postów, "polubianie" zdjęć na facebooku itp. debilizmy. Pytam się o konkretne, wymierne działania. Jeśli nic, daj sobie spokój bo się tylko ośmieszasz
2020-01-17 10:08:53
KOlejne KOnto
Może PO prostu pośród protestującego KOlektywu będą losowali apartament w Gdańsku ?
2020-01-17 09:25:12
Nie ma obojętnych wobec tragedii w Australii.
Ale ta tania, żałosna histeria jest wręcz obrzydliwa.
2020-01-17 07:18:53
Bez Grety?
To nie idę.
2020-01-17 00:29:58
na placu Pawła Adamowicza.
PO_nownie plac 36-kont. Młodzież z Australią - Australia z młodzierzą!
2020-01-16 23:11:44
Dzieci, czy wy w ogóle wiecie o co się wydzieracie ??
.
2020-01-16 23:11:10
kasa
Zeby wyuczyć ćwierćinteligentów nalezy angazować im strajki,wycieczki plenerowe,inne banaluki i to wystarczy zeby mogli obsługiwać bandownice w firmie spedycyjnej. Kochana młodziezy powinnaś czwartki przeznaczą na strajk solidarnościwy z głodujacym narodem koreańskim.
2020-01-16 22:50:16
Kalafior
To jest protest zasługujący na wzmiankę??? Żenada.
2020-01-16 22:49:37
krotko
Mlode ekoswiry się nudza.
2020-01-16 22:43:20
beee
Ciekawe co na to pożar w Australii. Przestraszy się naszych aktywistów i zgaśnie? Oj nudzi się dzieciom.
2020-01-16 22:30:02
Danka
Ale jaja,ale jaja. Sorry taki mamy klimat