Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Młode wilki z imionami

Data publikacji: 30 czerwca 2016 r. 12:22
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:07
Młode wilki z imionami
 

W Ogrodzie Zoologicznym w Ueckermünde odbyła się w środę uroczystość nadania imion młodym wilczkom. Jeden z nich otrzymał imię zaproponowane przez Czytelników „Kuriera Szczecińskiego".

Do ZOO w Ueckermünde trafiły trzy młode, zdrowe wilczki, które przyszły na świat w jednym z ogrodów w Turyngii. W środę miały możliwość po raz pierwszy zapoznania się z wybiegiem. Imiona dla wilków zostały wyłonione w konkursie. Jedno z imion zaproponowali Czytelnicy „Kuriera Szczecińskiego". Do naszej redakcji wpłynęły propozycje imion od 32 osób. Imiona wybrało jury powołane przez dyrekcję zoo. „Polski" wilk został nazwany imieniem Hektor - taką propozycję przedłożyły dwie osoby: Tomasz Schill i Magdalena Dwojacka, które otrzymają od ogrodu rodzinne bilety wstępu. Pozostali uczestnicy zabawy zostaną obdarowani pojedynczymi biletami ważnymi do końca roku. Imiona dwóch kolejnych wilczków zaproponowali  Czytelnicy „Nordkuriera" oraz mediów społecznościowych.

Na środową uroczystość dyrektor zoo Katrin Topke zaprosiła liczne grono gości, w tym członków Stowarzyszenia Ogrodu Zoologicznego. Pierwszy z wilków otrzymał imię Lupin, a jego matką chrzestną  została Barbara Becker, dyrektor Niemieckich Zakładów Sportowych Lotto Toto. Imię „polskiemu" wilczkowi - Hektor - nadał zastępca redaktora naczelnego „Kuriera Szczecińskiego" Andrzej Łapkiewicz.

Trzeci wilczek musi jeszcze kilka dni poczekać na swoje święto. Jego chrzestny, minister środowiska Landu Meklemburgii - Pomorze Przednie Till Backhaus odwiedzi ogród w innym terminie.

(a)

Fot. Archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wolf
2016-06-30 20:58:26
A jak się będzie nazywał trzeci wilczek?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA