Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Miss Miedwia nie będzie

Data publikacji: 27 kwietnia 2016 r. 23:00
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:52
Miss Miedwia nie będzie
 

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Stargardzie radni m.in. ocenili funkcjonowanie miejskich spółek. Ich szefowie odpowiedzieli na sporo pytań. Wygląda na to, że trzeba będzie mocno zacisnąć pasa.

Beata Radziszewska, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji, przekazała radnym, że w tym roku, podobnie jak i w ubiegłym, nie będzie finału Miss Miedwia. Przyczyna? Jak powiedziała pani prezes – brakuje pieniędzy. Dokładniej zaś potrzebne są tam, gdzie będzie je można wykorzystać z większym pożytkiem.

OSiR szuka pieniędzy m.in. na remont basenu. W tym roku nie dojdzie do rozpoczęcia tego zadania. Być może przy końcu tego roku, gdy znajdą się pieniądze, uda się co najwyżej ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy. Dobra zaś wiadomość jest taka, że wspólnie z SCK podczas tegorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej utworzona zostanie strefa kibica. Prawdopodobnie w rejonie amfiteatru. Poszukiwany jest jeszcze sponsor zajmujący się gastronomią.

Dobrą wiadomość przekazał też Andrzej Haftman, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Jak powiedział, przed kolejnym sezonem grzewczym cena ciepła nie wzrośnie.

Takiej deklaracji w odniesieniu do opłat za dostarczanie wody i odbieranie ścieków nie złożył Sebastian Szwajlik, prezes MPGK. Poinformował za to, że spółka przymierza się do wybudowania największej w regionie farmy fotowoltaicznej. Ma mieć moc 1,85 MW i powstanie w dwóch miejscach (w sumie zajmie 45 tys. mkw.), obok oczyszczalni ścieków oraz stacji wodociągowej, i dostarczać będzie energię elektryczną na potrzeby tych obiektów. Inwestycja ma kosztować 8-10 mln zł. Nakłady te mają się zwrócić w ciągu czterech lat. Najpierw jednak trzeba te pieniądze znaleźć.

Pieniędzy szuka też Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Potrzebne są miliony złotych na remont trzech kamienic przy ul. Chrobrego, nr 12, 14 i 16, z tym że jedna z nich, w której był pożar, zostanie rozebrana i wzniesiona od podstaw. Jak powiedział prezes tej spółki, Jerzy Siodłak, obecnie poprawiana jest dokumentacja remontu, a Bank Gospodarstwa Krajowego rozpatruje wniosek STBS w sprawie współfinansowania przedsięwzięcia. Również miasto ma dorzucić część pieniędzy. ©℗

(żak)

Fot. R.STACHNIK (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do@Lubie...
2016-04-28 17:26:13
Ja Babcia Różańćiowa chętnie wezmę udział w tych wyborach, ale czemu "miss moherów :) będą ubrane .."? Jak miss, to rozbierane wybory.Mam barchanowe te niewymowne!
MNZM
2016-04-28 15:29:34
To jest chore, co Pytanie wiec - Kto z Nas chocby 2-ch jest nie normalny...?? i Babska prowokacja..pisze. Czlowieku kim jestes, ze uwazasz, ze masz prawo wydawac sady. Jeszcze to wkrecanie PO i proba obrazania na rozne sposoby? Straszne, chrzescjanskie milosierdzie i nie sadzenie blizniego, aby samemu nie byc sadzonym nie zostaly zrozumiane, pytanie tylko dlaczego?
Lubię
2016-04-28 14:12:14
A zróbmy miss moherów :) będą ubrane i dofinansowanie się znajdzie.ST CEDAR
Pytanie wiec - Kto z Nas chocby 2-ch jest nie normalny...??
2016-04-28 12:15:53
Op. do komentarza @ Babska prowokacja ! Komu, czemu i dlaczego jestem poddany... to tylko Ja wiem najlepiej i nie PO-trzebujesz ZGADYWAC ! PO-rozbieraj wiec jeszcze wiecej wszystkie chocby "Dziewuchy Dziewuchom"... i PO-czekajmy pozniej na koncowy tj. PO 9-iu miesiecach efekt... oczywiscie poki jeszcze moga sie wyskrobac !!
Ministtrant i koscielny
2016-04-28 12:15:39
Powinni zakazac odgornie wyborow ale takze marszow w miastach czarnej gawiedzi i ich wyznawcow.Smieca niemilosiernie i dra ryja na ich zlotach.Popatrzcie tylko co sie dzieje na Jasnych Bloniach po ich wizycie??
Babćia różańcowa
2016-04-28 09:42:52
Należy zakazać wszystkich rozbieranych pokazów! To skaranie Boskie! Obraza katolickiej moralności!Nasz ukochany Prezydent Duda powinien p o d p i s a ć taki zakaz! Z tych wyborów miss to tylko niechciane ciąże i księża mają robotę, bo nie wiedza kogo rozgrzeszyć- jego czy ją!
@Babska prowokacja
2016-04-28 09:13:22
U normalnego faceta rozum panuje nad emocjami, a mózg nad organami. U zwierząt i niedorozwiniętych umysłowo władzę dzierżą żądze. Innymi słowy jesteś poddanym moszny.
Czytelnik
2016-04-28 08:44:42
Wielki żal z braku imprezy.Muszla nad Miedwiem była zawsze pełna i przynosiła dochody z turystów a teraz pustka.
Babska prowokacja...
2016-04-28 01:51:46
Najpierw rozbieraja sie i kusza...a pozniej beda narzekac ze "byc moze moga zostac zgwalcone" i nie beda mogly dokonac skrobanki ! Pytanie wiec: a ile i jak dlugo, te mlode i niedoswiadczone chlopaki maja w koncu wytrzymac...??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA