wtorek, 11 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Misja do Afganistanu. 12 Brygada Zmechanizowana pożegnała żołnierzy

Misja do Afganistanu. 12 Brygada Zmechanizowana pożegnała żołnierzy [GALERIA]

Misja do Afganistanu. 12 Brygada Zmechanizowana pożegnała żołnierzy
Data publikacji: 2019-12-04 15:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-05 19:43
Wywietleń: 996 431243

W koszarach 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie uroczyście pożegnano w środę żołnierzy XI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Resolute Support Mission Afganistan. Polski kontyngent w Afganistanie będzie liczył ponad trzystu żołnierzy oraz pracowników cywilnych.

- Jestem w pełni świadomy, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na mnie, która jest jednocześnie wielkim zaszczytem, honorem i troską za życie powierzonych mi żołnierzy – podkreślił dowódca XI zmiany PKW Afganistan pułkownik pilot Waldemar Gołębiowski. - Wykonywanie zadań podczas tej misji będzie trudną i ciężką służbą pełną wyzwań. Jestem też przekonany, że doświadczenie i przygotowanie potwierdzone wysokimi ocenami zdobytymi podczas certyfikacji pozwoli nam wszystkim postawione zadania wykonać z typowym dla polskiego żołnierza profesjonalizmem.

W uroczystości pożegnania XI zmiany uczestniczyli: przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michał Jach, reprezentujący Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych pułkownik Janusz Borucki, reprezentujący Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych pułkownik dypl. Adam Grela, przedstawiciele służb mundurowych Garnizonu Szczecin i władz lokalnych, oraz rodziny żołnierzy.

Pożegnanie Xi zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego RSM Afganistan, Szczecin

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej generałowi brygady Sławomirowi Dudczakowi przez szefa sztabu 12 Brygady podpułkownika Dariusza Wojtkowiaka o gotowości pododdziałów. Następnie odczytano decyzję o skierowaniu oddziału w rejon misji wojskowej i podpisano protokół o przekazaniu kontyngentu w podporządkowanie dowódcy operacyjnemu RSZ.

Żołnierze polskiego kontyngentu w Afganistanie będą realizować działalność doradczo–szkoleniową dla afgańskich sił bezpieczeństwa oraz instytucji podległych Ministerstwu Obrony Narodowej i Spraw Wewnętrznych. Misja ta - jak wyjaśnia kapitan Błażej Łukaszewski, oficer prasowy 12BZ - nie ma charakteru bojowego, a siły biorące w niej udział nie uczestniczą bezpośrednio w zadaniach zwalczania rebeliantów oraz w operacjach antynarkotykowych. Polski kontyngent w Afganistanie będzie liczył ponad 300 żołnierzy oraz pracowników cywilnych. Jego trzon stanowią żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej, przede wszystkim z 2 batalionu piechoty zmotoryzowanej ze Stargardu, ze wsparciem specjalistów z innych jednostek wojskowych (m. in. łączności oraz logistyki).

(KK)

Fot. 12 BZ 

Misja do Afganistanu. 12 Brygada Zmechanizowana pożegnała żołnierzy Misja do Afganistanu. 12 Brygada Zmechanizowana pożegnała żołnierzy Misja do Afganistanu. 12 Brygada Zmechanizowana pożegnała żołnierzy Misja do Afganistanu. 12 Brygada Zmechanizowana pożegnała żołnierzy Misja do Afganistanu. 12 Brygada Zmechanizowana pożegnała żołnierzy Misja do Afganistanu. 12 Brygada Zmechanizowana pożegnała żołnierzy Misja do Afganistanu. 12 Brygada Zmechanizowana pożegnała żołnierzy Misja do Afganistanu. 12 Brygada Zmechanizowana pożegnała żołnierzy Misja do Afganistanu. 12 Brygada Zmechanizowana pożegnała żołnierzy Misja do Afganistanu. 12 Brygada Zmechanizowana pożegnała żołnierzy Misja do Afganistanu. 12 Brygada Zmechanizowana pożegnała żołnierzy Misja do Afganistanu. 12 Brygada Zmechanizowana pożegnała żołnierzy Misja do Afganistanu. 12 Brygada Zmechanizowana pożegnała żołnierzy Misja do Afganistanu. 12 Brygada Zmechanizowana pożegnała żołnierzy Misja do Afganistanu. 12 Brygada Zmechanizowana pożegnała żołnierzy Misja do Afganistanu. 12 Brygada Zmechanizowana pożegnała żołnierzy Misja do Afganistanu. 12 Brygada Zmechanizowana pożegnała żołnierzy

Komentarze

Krytyk Społeczny.
Polska sama zabiega o ochronę i drży przed najazdem i okupacją sowietów a dokładnie to samo czyni w stosunku do innego państwa okupując je.Populistyczne wyświechtane frazesy i przekaz o pokojowej misji czy szkoleniowej to rzecz jasna bujda na kołach i na użytek parszywej polityki.Fałsz obłuda i zakłamanie-jednak propaganda jest tak silna że przenika do innowierców o "misji" i pokojowych zadaniach.Po co Wam tam broń amunicja i ciężki sprzęt-? Przecież to misja szkoleniowa-pokojowa.
2019-12-05 10:42:15
Hmm
A kto bedzie dalej pilnowal...(?) by i Afganski Islam nie przedostawal sie rowniez do Polski !!!
2019-12-04 21:31:38
niepewny
A tak w razie czego ktoś jeszcze został, czy już wszyscy wyjechali?
2019-12-04 20:39:07
Obs.ryver
PiSdzielcy "walczą"!
2019-12-04 19:48:37
wyspiarka
Chwała Naszym żołnierzom, Chwała Naszemu wspaniałemu Wojsku!
2019-12-04 17:52:37

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie