środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Minister w Szczecinie o 500 plus

Minister w Szczecinie o 500 plus

Minister w Szczecinie o 500 plus
Data publikacji: 2016-03-21 15:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1950 124355

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej 
sprawdza dzisiaj w Szczecinie, jak samorządy z Zachodniopomorskiego przygotowują się do wdrożenia programu „Rodzina 500 plus". Najpierw w Urzędzie Wojewódzkim rozmawiała z przedstawicielami samorządów, a później zwiedzała Szczecińskie Centrum Świadczeń.

Minister dobrze oceniła stan przygotowań samorządów. Już 1 kwietnia mają one ruszyć z przyjmowaniem i weryfikowaniem wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego z programu „Rodzina 500 plus".

- Wyjeżdżam stąd usatysfakcjonowana, zbudowana postawą samorządów, których pomysłowość w rozwiązaniach organizacyjnych wydaje się być bez granic - podsumowała wizytę w Szczecinie minister Elżbieta Rafalska. - To, co samorządy proponują, żeby rozładować ewentualne kolejki 1 kwietnia, to cała gama rozwiązań organizacyjnych - poprzez składanie wniosków w szkołach, przedszkolach, żłobkach, ale też wydawanie ich w dużych zakładach pracy, odbieranie ich stamtąd, przyjmowanie w soboty... Samorządy są usatysfakcjonowane z wysokości środków, jakie zostały przeznaczone na wdrożenie programu.  Dużym udogodnieniem jest możliwość składania wniosków kanałami informatycznymi - przez bankowość, e-PUAP, ZUS i również przez system Empatii. Dziękuję wszystkim samorządom, które są dzisiaj przekonane, że to one dostały zadanie zlecone i od 1 kwietnia będą też oceniane za sprawność wypłaty tego świadczenia. Optymalizujemy jeszcze Empatię. Ona nie była testowana na takich obciążeniach.  Jestem bardzo zadowolona z tych przygotowań, ale zawsze mówię: „Nie chwal dnia przed zachodem słońca".

Agnieszka Spirydowicz

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 22.03.2016 r.  

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

s9adis9ada9sdias
A ten statysta po lewej to po co ? taa menel sie juz przygotowuja ,zbieraja butelki z kaucją,czekają na przelew a jak pojdzie to Panie chlanie non toper ,my sie bedziem r... a wy bedziecie placic a potem utrzymywac, nawet Korwin pojechal ten program ,ale jak to mowia wazne ile ma sie kotletow na talerzy i zeby sasiad nie mial wiecej a jak ma to znaczy ze złodziej i ukradł buhaha cebulaki
2016-03-21 20:49:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie