Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Minister w Szczecinie o 500 plus

Data publikacji: 21 marca 2016 r. 15:15
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:47
Minister w Szczecinie o 500 plus
 

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej 
sprawdza dzisiaj w Szczecinie, jak samorządy z Zachodniopomorskiego przygotowują się do wdrożenia programu „Rodzina 500 plus". Najpierw w Urzędzie Wojewódzkim rozmawiała z przedstawicielami samorządów, a później zwiedzała Szczecińskie Centrum Świadczeń.

Minister dobrze oceniła stan przygotowań samorządów. Już 1 kwietnia mają one ruszyć z przyjmowaniem i weryfikowaniem wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego z programu „Rodzina 500 plus".

- Wyjeżdżam stąd usatysfakcjonowana, zbudowana postawą samorządów, których pomysłowość w rozwiązaniach organizacyjnych wydaje się być bez granic - podsumowała wizytę w Szczecinie minister Elżbieta Rafalska. - To, co samorządy proponują, żeby rozładować ewentualne kolejki 1 kwietnia, to cała gama rozwiązań organizacyjnych - poprzez składanie wniosków w szkołach, przedszkolach, żłobkach, ale też wydawanie ich w dużych zakładach pracy, odbieranie ich stamtąd, przyjmowanie w soboty... Samorządy są usatysfakcjonowane z wysokości środków, jakie zostały przeznaczone na wdrożenie programu.  Dużym udogodnieniem jest możliwość składania wniosków kanałami informatycznymi - przez bankowość, e-PUAP, ZUS i również przez system Empatii. Dziękuję wszystkim samorządom, które są dzisiaj przekonane, że to one dostały zadanie zlecone i od 1 kwietnia będą też oceniane za sprawność wypłaty tego świadczenia. Optymalizujemy jeszcze Empatię. Ona nie była testowana na takich obciążeniach.  Jestem bardzo zadowolona z tych przygotowań, ale zawsze mówię: „Nie chwal dnia przed zachodem słońca".

Agnieszka Spirydowicz

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 22.03.2016 r.  

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

s9adis9ada9sdias
2016-03-21 20:49:03
A ten statysta po lewej to po co ? taa menel sie juz przygotowuja ,zbieraja butelki z kaucją,czekają na przelew a jak pojdzie to Panie chlanie non toper ,my sie bedziem r... a wy bedziecie placic a potem utrzymywac, nawet Korwin pojechal ten program ,ale jak to mowia wazne ile ma sie kotletow na talerzy i zeby sasiad nie mial wiecej a jak ma to znaczy ze złodziej i ukradł buhaha cebulaki

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA