wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Minister w Szczecinie o 500 plus

Minister w Szczecinie o 500 plus

Minister w Szczecinie o 500 plus
Data publikacji: 2016-03-21 15:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 2081 124355

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej 
sprawdza dzisiaj w Szczecinie, jak samorządy z Zachodniopomorskiego przygotowują się do wdrożenia programu „Rodzina 500 plus". Najpierw w Urzędzie Wojewódzkim rozmawiała z przedstawicielami samorządów, a później zwiedzała Szczecińskie Centrum Świadczeń.

Minister dobrze oceniła stan przygotowań samorządów. Już 1 kwietnia mają one ruszyć z przyjmowaniem i weryfikowaniem wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego z programu „Rodzina 500 plus".

- Wyjeżdżam stąd usatysfakcjonowana, zbudowana postawą samorządów, których pomysłowość w rozwiązaniach organizacyjnych wydaje się być bez granic - podsumowała wizytę w Szczecinie minister Elżbieta Rafalska. - To, co samorządy proponują, żeby rozładować ewentualne kolejki 1 kwietnia, to cała gama rozwiązań organizacyjnych - poprzez składanie wniosków w szkołach, przedszkolach, żłobkach, ale też wydawanie ich w dużych zakładach pracy, odbieranie ich stamtąd, przyjmowanie w soboty... Samorządy są usatysfakcjonowane z wysokości środków, jakie zostały przeznaczone na wdrożenie programu.  Dużym udogodnieniem jest możliwość składania wniosków kanałami informatycznymi - przez bankowość, e-PUAP, ZUS i również przez system Empatii. Dziękuję wszystkim samorządom, które są dzisiaj przekonane, że to one dostały zadanie zlecone i od 1 kwietnia będą też oceniane za sprawność wypłaty tego świadczenia. Optymalizujemy jeszcze Empatię. Ona nie była testowana na takich obciążeniach.  Jestem bardzo zadowolona z tych przygotowań, ale zawsze mówię: „Nie chwal dnia przed zachodem słońca".

Agnieszka Spirydowicz

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 22.03.2016 r.  

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

s9adis9ada9sdias
A ten statysta po lewej to po co ? taa menel sie juz przygotowuja ,zbieraja butelki z kaucją,czekają na przelew a jak pojdzie to Panie chlanie non toper ,my sie bedziem r... a wy bedziecie placic a potem utrzymywac, nawet Korwin pojechal ten program ,ale jak to mowia wazne ile ma sie kotletow na talerzy i zeby sasiad nie mial wiecej a jak ma to znaczy ze złodziej i ukradł buhaha cebulaki
2016-03-21 20:49:03

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie