piątek, 21 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Minister Rafalska z wizytą w Stargardzie

Minister Rafalska z wizytą w Stargardzie

Minister Rafalska z wizytą w Stargardzie
Data publikacji: 2016-08-26 14:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:13
Wywietleń: 1864 150798

Pieniądze na realizację programu 500+ są i będą zagwarantowane – zapewniała w piątek, 26 sierpnia, w Stargardzie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Wizyta minister E. Rafalskiej w Zachodniopomorskiem jest m.in. okazją do podsumowania programu 500+. Projekt zrealizowano w ponad 95 procentach, taki wskaźnik uzyskano również w naszym województwie, a w całej Polsce na rozpatrzenie czeka jeszcze ok. 180 tys. wniosków.

Jak poinformowała minister, szacowano, iż 2,7 mln polskich rodzin złoży wnioski w ramach programu Rodzina 500+ i skorzysta z niego 3,7 mln dzieci. Okazało się jednak, że o 1,5 proc. zwiększyła się liczba rodzin uprawnionych zgodnie z kryterium dochodowym. E. Rafalska zapewniła jednak, że pieniądze na realizację projektu są i będą zagwarantowane.

– Przed nami jest jeszcze jednak drugi etap programu pomocy państwa w wychowaniu rodziny – zauważa Elżbieta Rafalska. – Mam tu na myśli poprawę dzietności polskich rodzin, zmniejszenie ubóstwa oraz inwestycje w kapitał ludzki. Monitorujemy na bieżąco ten program, ale na efekty musimy jeszcze poczekać.

Podczas wizyty w Zachodniopomorskiem E. Rafalska odwiedzi również placówki opiekujące się osobami z zaburzeniami psychicznymi w Stargardzie i Łobzie, by zapoznać się z wdrożonymi tam rozwiązaniami.

– W Polsce są jeszcze gminy, które nie mają tego typu ośrodków wsparcia – tłumaczy minister. – Czasem jest to związane z chęcią i aktywnością samorządowców. Ale nie może to zależeć wyłącznie od nich. Tę politykę musi kreować minister. A zadaniem mojego resortu jest tak podzielić pieniądze, aby białe plamy na mapie ośrodków wsparcia zniknęły. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie