czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Minister Rafalska z wizytą w Stargardzie

Minister Rafalska z wizytą w Stargardzie

Minister Rafalska z wizytą w Stargardzie
Data publikacji: 2016-08-26 14:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:13
Wywietleń: 2027 150798

Pieniądze na realizację programu 500+ są i będą zagwarantowane – zapewniała w piątek, 26 sierpnia, w Stargardzie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Wizyta minister E. Rafalskiej w Zachodniopomorskiem jest m.in. okazją do podsumowania programu 500+. Projekt zrealizowano w ponad 95 procentach, taki wskaźnik uzyskano również w naszym województwie, a w całej Polsce na rozpatrzenie czeka jeszcze ok. 180 tys. wniosków.

Jak poinformowała minister, szacowano, iż 2,7 mln polskich rodzin złoży wnioski w ramach programu Rodzina 500+ i skorzysta z niego 3,7 mln dzieci. Okazało się jednak, że o 1,5 proc. zwiększyła się liczba rodzin uprawnionych zgodnie z kryterium dochodowym. E. Rafalska zapewniła jednak, że pieniądze na realizację projektu są i będą zagwarantowane.

– Przed nami jest jeszcze jednak drugi etap programu pomocy państwa w wychowaniu rodziny – zauważa Elżbieta Rafalska. – Mam tu na myśli poprawę dzietności polskich rodzin, zmniejszenie ubóstwa oraz inwestycje w kapitał ludzki. Monitorujemy na bieżąco ten program, ale na efekty musimy jeszcze poczekać.

Podczas wizyty w Zachodniopomorskiem E. Rafalska odwiedzi również placówki opiekujące się osobami z zaburzeniami psychicznymi w Stargardzie i Łobzie, by zapoznać się z wdrożonymi tam rozwiązaniami.

– W Polsce są jeszcze gminy, które nie mają tego typu ośrodków wsparcia – tłumaczy minister. – Czasem jest to związane z chęcią i aktywnością samorządowców. Ale nie może to zależeć wyłącznie od nich. Tę politykę musi kreować minister. A zadaniem mojego resortu jest tak podzielić pieniądze, aby białe plamy na mapie ośrodków wsparcia zniknęły. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie