Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Minister Rafalska z wizytą w Stargardzie

Data publikacji: 26 sierpnia 2016 r. 14:41
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Minister Rafalska z wizytą w Stargardzie
Spotkanie ze stargardzkim posłem na Sejm RP Michałem Jachem i starostą Ireneuszem Rogowskim było jednym z elementów piątkowej wizyty minister Elżbiety Rafalskiej w Zachodniopomorskiem.  

Pieniądze na realizację programu 500+ są i będą zagwarantowane – zapewniała w piątek, 26 sierpnia, w Stargardzie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Wizyta minister E. Rafalskiej w Zachodniopomorskiem jest m.in. okazją do podsumowania programu 500+. Projekt zrealizowano w ponad 95 procentach, taki wskaźnik uzyskano również w naszym województwie, a w całej Polsce na rozpatrzenie czeka jeszcze ok. 180 tys. wniosków.

Jak poinformowała minister, szacowano, iż 2,7 mln polskich rodzin złoży wnioski w ramach programu Rodzina 500+ i skorzysta z niego 3,7 mln dzieci. Okazało się jednak, że o 1,5 proc. zwiększyła się liczba rodzin uprawnionych zgodnie z kryterium dochodowym. E. Rafalska zapewniła jednak, że pieniądze na realizację projektu są i będą zagwarantowane.

– Przed nami jest jeszcze jednak drugi etap programu pomocy państwa w wychowaniu rodziny – zauważa Elżbieta Rafalska. – Mam tu na myśli poprawę dzietności polskich rodzin, zmniejszenie ubóstwa oraz inwestycje w kapitał ludzki. Monitorujemy na bieżąco ten program, ale na efekty musimy jeszcze poczekać.

Podczas wizyty w Zachodniopomorskiem E. Rafalska odwiedzi również placówki opiekujące się osobami z zaburzeniami psychicznymi w Stargardzie i Łobzie, by zapoznać się z wdrożonymi tam rozwiązaniami.

– W Polsce są jeszcze gminy, które nie mają tego typu ośrodków wsparcia – tłumaczy minister. – Czasem jest to związane z chęcią i aktywnością samorządowców. Ale nie może to zależeć wyłącznie od nich. Tę politykę musi kreować minister. A zadaniem mojego resortu jest tak podzielić pieniądze, aby białe plamy na mapie ośrodków wsparcia zniknęły. ©℗

Tekst i fot. (gra)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA