Środa, 17 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Miliony na promenadę

Data publikacji: 12 stycznia 2018 r. 21:38
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:00
Miliony na promenadę
 

Kolejną umowę na dofinansowanie miejskiej inwestycji podpisano w Kołobrzegu. Chodzi o trwającą przebudowę nadmorskiej promenady na odcinku od kortów tenisowych do ulicy Aleksandra Fredry.

Całe zadanie, którego zakończenie przewidywane jest na czerwiec br., pochłonie 17,8 mln zł. Inwestycję kwotą 7,2 mln zł wesprze województwo zachodniopomorskie. W czwartek na placu budowy umowę w tej sprawie podpisała w imieniu Zarządu Województwa Anna Mieczkowska, a ze strony miasta prezydent Janusz Gromek. Pozyskane przez Kołobrzeg pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego i wpisują się w działanie o nazwie „Rozwój zasobów endogenicznych”.

W ramach trwającej przebudowy montowana jest granitowa nawierzchnia, która zgodnie z założeniem przetrwać powinna nawet kilkaset lat. Przy okazji wymieniana jest infrastruktura podziemna.

- Z całą pewnością będzie to najładniejszy deptak w Polsce – przekonuje prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek.

Co do tego, że tak będzie on oceniany nie ma wątpliwości Anna Mieczkowska.

- Staramy się wspierać samorządy województwa zachodniopomorskiego w dążeniu do tego, aby turystyka, która jest tak ważna dla naszego regionu, ciągle się rozwijała. To dofinansowanie jest naszym wkładem w uatrakcyjnienie dzielnicy uzdrowiskowej Kołobrzegu. Każde pieniądze przekazywane na rozwój naszego regionu są bezcenne – podkreśla A. Mieczkowska dodając, że kolejne umowy na dofinansowania zadań realizowanych w Kołobrzegu już czekają. ©℗

(pw)

Fot. Artur BAKAJ

Na zdjęciu: Umowa na dofinansowanie budowy promenady nadmorskiej w Kołobrzegu podpisana została przez Annę Mieczkowską i Janusza Gromka.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA