Sobota, 30 września 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Mikołaj na wysięgniku pozdrowił dzieci [GALERIA]

Data publikacji: 06 grudnia 2020 r. 13:03
Ostatnia aktualizacja: 06 grudnia 2020 r. 15:53
Mikołaj na wysięgniku pozdrowił dzieci
Mikołaj odwiedził w niedzielę dzieci przebywające w dwóch szczecińskich szpitalach. Fot. Marek Klasa  

Gdy w oknach Oddziału św. Mikołaja szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie pojawiły się główki małych pacjentów, zebrani nie kryli wzruszenia. W niedzielę Mikołaj pomachał do nich z podnośnika samochodowego udostępnionego przez firmę Szastaj. Formułę taką przyjęto z powodu epidemii.

Przed budynkiem były tańce małych pomocników Mikołaja i akrobacje powietrzne. Kunsztem wykazał się operator podnośnika, który świetnie operował w ciasnej przestrzeni tak, aby nic nie stało się Świętemu oraz delikatnej elewacji budynku.

Mikołaj przywiózł ze sobą 150 paczek wypełnionych prezentami, które zostały przekazane obsłudze szpitali (także w Zdrojach), a ta wręczyła je dzieciom.

- Dzieci dostały rzeczy, o których marzą. Dostały coś do szkoły, do czytania, do rysowania i do jedzenia. Dostały też nieprawdopodobne emocje - powiedział "Kurierowi" Jacek Janiak, dyrektor Domu Kultury "Słowianin", który zorganizował te odwiedziny w ramach akcji Mikołajki 2020. - Widziałem personel medyczny stojących w oknach, który na spotkaniach ze św. Mikołajem w tym szpitalu reagowali tak ciepło i uwierzył, że on naprawdę jest. Specjalnie przyjeżdża i 6 grudnia jest taką magiczną datą, wokół której ci co chcą pomóc, i ci co pomagają - co mogą kupić to wszystko - tutaj byli. I były dzieci czekające z otwartymi sercami i witającymi oczkami.

Cykl spotkań w ramach akcji „Mikołajki 2020” trwać będzie do 9 grudnia, kiedy to Mikołaj z paczkami odwiedzi ośrodki pieczy zastępczej, placówki opiekuńczo-wychowawcze, Dom Samotnej Matki, Pogotowie Opiekuńcze.

Nie zapomni również o wychowankach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Caritas Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

(kl)

***

Wcześniejszy tekst

Od lat 6 grudnia Dom Kultury Słowianin w Szczecinie organizował wielką imprezę mikołajkową dla dzieci. W tym roku, z powodu obostrzeń wynikających z pandemii COVID-19, "Mikołajki 2020" odbyły się w zmienionej, ale wciąż wyjątkowej formule.

W niedzielę Mikołaj odwiedził dzieci w dwóch szczecińskich szpitalach - przy ul. Unii Lubelskiej i ul. Mącznej w Zdrojach. Ograniczenia sanitarne nie pozwoliły mu na bezpośrednie spotkania na oddziałach, ale znalazł na to sposób i pokazał się dzieciom z zewnątrz, na podnośniku. Oczywiście przywiózł ze sobą paczki wypełnionych prezentami, które najmłodszym przekazał w jego imieniu personel szpitali. 

Spotkania z dziećmi w ramach akcji „Mikołajki 2020” potrwają do 9 grudnia. Mikołaj z prezentami przez ten czas odwiedzi ośrodki pieczy zastępczej, placówki opiekuńczo-wychowawcze, Dom Samotnej Matki, Pogotowie Opiekuńcze. Nie zapomni również o wychowankach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Caritas Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz o maluchach z rodzin wspieranych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

(gan)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA