Poniedziałek 04 lipca 2022r. 
REKLAMA

Migiem na majka

Data publikacji: 2015-09-05 18:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:33
Migiem na majka
 

Muzyka, to nie tylko dźwięki - pomyślały osoby niesłyszące i ich przyjaciele. Od tej myśli był już tylko krok do wyjątkowego projektu pn. „Migiem na majka". Już trwa.

„Migiem na majka"(ang. mike - mikrofon) to projekt warsztatowy, w którym różne gatunki muzyczne poznają osoby niesłyszące i niedosłyszące. Składa się z kilku uzupełniających elementów: teorii i historii muzyki, podstaw rytmiki, warsztatów muzycznych w gatunkach samby ulicznej, gamelanu i hip-hopu. Jego efektem ma być też słownik muzyczny i projekt nauczania muzyki dla osób niesłyszących. Ważnym elementem jest też zwracanie uwagi na fakt, że muzyka może i powinna być dostępna także dla osób niesłyszących. 

Projekt ten jest już w drugiej fazie realizacji. W pierwszej (realizowanej w latach 2012-2014) odbywały się cotygodniowe zajęcia umuzykalniające i warsztaty z samby batucady, które wprowadziły 12 osób niesłyszących w teorię i praktykę muzyki. W tym roku projekt realizuje Oddział Zachodniopomorski Polskiego Związku Głuchych. W latach ubiegłych robiła to Trafostacja Sztuki w Szczecinie.

Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środków Miasta Szczecin. A uczestniczą w nim Bloco Pomerania, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Akademia Sztuki w Szczecinie, Szkoły Artystyczne Top-Art w Szczecinie.

(sag)

Fot. Olgierd Koczorowski

W czerwcu uczestnicy projektu „Migiem na majka" wzięli udział w warsztatach sambowych w Łukęcinie. Najpierw dużo ćwiczyli, a na zakończenie odbyli otwartą próbę na plaży.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

MIC, nie MIKE
2015-09-07 09:02:08
Wzięło się to od skrótu umieszczanego przy gnieździe do podłączania mikrofonu w sprzęcie nagłaśniającym lub DJskim, np mixerach, . MIC to skrót od MICROPHONE.
idiotyczny tytuł!
2015-09-07 07:29:54
Czy kurierowi " pisarze "języka ojczystego nie znają?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA