niedziela, 18 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > PO krytykuje Mieszkanie Plus

PO krytykuje Mieszkanie Plus

PO krytykuje Mieszkanie Plus
Data publikacji: 2018-03-22 15:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:37
Wywietleń: 1308 319553

Szczecińscy radni Platformy Obywatelskiej krytykują program Mieszkanie Plus jako nieskuteczny. Punktują także Prawo i Sprawiedliwość za to, że na potrzeby programu radni tego klubu chcą tereny w centrum a nie lokalizację w Podjuchach zaproponowaną przez prezydenta Piotra Krzystka.

- Uchwała PiS proponuje przekazać na program Mieszkanie Plus cztery działki: dwie na Gumieńcach, jedną na Łokietka, jedną na Niebuszewie - mówiła Urszula Pańska. - Wcześniej prezydent Krzystek przekazał na Mieszkanie Plus nieruchomość przy Potulickiej, ale też zadeklarował duże tereny przygotowane pod budownictwo TBS-owskie w Podjuchach przy ul. Wschodniej. Są tam chodniki, ulice, teren jest uzbrojony, jest pozwolenie na budowę - tylko wchodzić i budować.

Zdaniem radnej, która mieszka w Podjuchach, to dobra propozycja. Wedle niej oddawanie kolejnych terenów przez miasto nie ma sensu - skoro wiadomo, że program Mieszkanie Plus będzie zmieniany, ale nie wiadomo, w jakim kierunku pójdą te zmiany.

- Radni Prawa i Sprawiedliwości nie akceptują propozycji Piotra Krzystka, bo ich zdaniem to odległy teren od miasta i to skazywanie potencjalnych mieszkańców na wykluczenie - dodawał Bazyli Baran. - Tymczasem Podjuchy to jedna z atrakcyjnych dzielnic Szczecina. Teren jest przygotowany. Można wchodzić od razu z inwestycją. Tym bardziej że już rok jest działka przy Potulickiej, gdzie nic się nie dzieje.

Wedle polityków PO program Mieszkania Plus nie spełnia swoich zadań.

- Z 3 milionów mieszkań zapowiedzianych przez panią premier realizuje się w tej chwili 2 tysiące mieszkań - stwierdził Paweł Bartnik.

- Może lepszy byłby rządowy projekt dopłat do czynszu osobom, które mają kłopoty finansowe, których nie stać na wynajem mieszkań i kupno ich na kredyt - powiedział Bazyli Baran.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta przedstawiciele PiS-u zaproponowali takie lokalizacje jak m.in. tereny przy ulicy Przygodnej, przy ulicy księcia Warcisława oraz przy zbiegu ulic Królowej Jadwigi i króla Władysława Łokietka. Argumentowali, że to miejsca bliżej Śródmieścia i dają możliwość korzystania z transportu publicznego©℗

(as)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Kanzas
Co ten pis? Ukraińców zwożą kontenerami, teraz będą patoli pensje i mieszkania sponsorować? Gardzę nimi, ale PO to taki sam gnój i ręki im nigdy nie podam.
2018-03-22 23:13:27
a czemu by nie
wybudować każdemu mieszkanae lub domu przy zakładzie pracy by nie musiał dojeżdżać za daleko bo przecież obywatela nie stać. Kpina z ludzi, którzy na podatki pracują, dojeżdżają kulawymi drogami w korkach z róznych dzielnic i miejscowości i nikt ich nie pyta jakim to jest okupione wysiłkiem bo przecież jak się dojeżdża do pracy z Płoni czy Gryfina to sam się człowiek skazał na wykluczenie bo go tam rodzice mieli czelność zmajstrować. Wykluczenie w Podjuchach jaja zwyczajnie argument godny naszych radnych.
2018-03-22 20:27:33
pawka
Krytykowanie to taka specjalnosć tych którzy nie maja nic nowego do powiedzenia. Brawo PO tak trzymać.
2018-03-22 19:04:40
Urszula Pańska
Państwo z Po krytykuje wsio !A samo na dno .
2018-03-22 17:32:38
abc
Niech zamieszkają na Warcisława, dalej Krasińskiego w stronę Warszewa. Krzystek pobudował nowe szkoły na Warszewie to niech mieszka z 500plusowcami w jednym rejonie Warszewo.
2018-03-22 17:18:36
A co mówią na PŻM minus ??
.
2018-03-22 16:38:01
Gość
Przecież oni tylko to potrafią
2018-03-22 15:54:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marsz Niepodległości 2018
Rocznica niepodległości oficjalnie
Harcerze świętowali rocznicę niepodległości
Poprzedni Następny

Sonda

Czy samorządy powinny brać pod uwagę szczepienie dziecka przy przyjmowaniu go do żłobka lub przedszkola?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy