Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

PO krytykuje Mieszkanie Plus

Data publikacji: 22 marca 2018 r. 15:51
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:06
PO krytykuje Mieszkanie Plus
Szczecińscy radni Platformy Obywatelskiej krytykują program Mieszkanie Plus jako nieskuteczny. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Szczecińscy radni Platformy Obywatelskiej krytykują program Mieszkanie Plus jako nieskuteczny. Punktują także Prawo i Sprawiedliwość za to, że na potrzeby programu radni tego klubu chcą tereny w centrum a nie lokalizację w Podjuchach zaproponowaną przez prezydenta Piotra Krzystka.

- Uchwała PiS proponuje przekazać na program Mieszkanie Plus cztery działki: dwie na Gumieńcach, jedną na Łokietka, jedną na Niebuszewie - mówiła Urszula Pańska. - Wcześniej prezydent Krzystek przekazał na Mieszkanie Plus nieruchomość przy Potulickiej, ale też zadeklarował duże tereny przygotowane pod budownictwo TBS-owskie w Podjuchach przy ul. Wschodniej. Są tam chodniki, ulice, teren jest uzbrojony, jest pozwolenie na budowę - tylko wchodzić i budować.

Zdaniem radnej, która mieszka w Podjuchach, to dobra propozycja. Wedle niej oddawanie kolejnych terenów przez miasto nie ma sensu - skoro wiadomo, że program Mieszkanie Plus będzie zmieniany, ale nie wiadomo, w jakim kierunku pójdą te zmiany.

- Radni Prawa i Sprawiedliwości nie akceptują propozycji Piotra Krzystka, bo ich zdaniem to odległy teren od miasta i to skazywanie potencjalnych mieszkańców na wykluczenie - dodawał Bazyli Baran. - Tymczasem Podjuchy to jedna z atrakcyjnych dzielnic Szczecina. Teren jest przygotowany. Można wchodzić od razu z inwestycją. Tym bardziej że już rok jest działka przy Potulickiej, gdzie nic się nie dzieje.

Wedle polityków PO program Mieszkania Plus nie spełnia swoich zadań.

- Z 3 milionów mieszkań zapowiedzianych przez panią premier realizuje się w tej chwili 2 tysiące mieszkań - stwierdził Paweł Bartnik.

- Może lepszy byłby rządowy projekt dopłat do czynszu osobom, które mają kłopoty finansowe, których nie stać na wynajem mieszkań i kupno ich na kredyt - powiedział Bazyli Baran.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta przedstawiciele PiS-u zaproponowali takie lokalizacje jak m.in. tereny przy ulicy Przygodnej, przy ulicy księcia Warcisława oraz przy zbiegu ulic Królowej Jadwigi i króla Władysława Łokietka. Argumentowali, że to miejsca bliżej Śródmieścia i dają możliwość korzystania z transportu publicznego©℗

(as)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kanzas
2018-03-22 23:13:27
Co ten pis? Ukraińców zwożą kontenerami, teraz będą patoli pensje i mieszkania sponsorować? Gardzę nimi, ale PO to taki sam gnój i ręki im nigdy nie podam.
a czemu by nie
2018-03-22 20:27:33
wybudować każdemu mieszkanae lub domu przy zakładzie pracy by nie musiał dojeżdżać za daleko bo przecież obywatela nie stać. Kpina z ludzi, którzy na podatki pracują, dojeżdżają kulawymi drogami w korkach z róznych dzielnic i miejscowości i nikt ich nie pyta jakim to jest okupione wysiłkiem bo przecież jak się dojeżdża do pracy z Płoni czy Gryfina to sam się człowiek skazał na wykluczenie bo go tam rodzice mieli czelność zmajstrować. Wykluczenie w Podjuchach jaja zwyczajnie argument godny naszych radnych.
pawka
2018-03-22 19:04:40
Krytykowanie to taka specjalnosć tych którzy nie maja nic nowego do powiedzenia. Brawo PO tak trzymać.
Urszula Pańska
2018-03-22 17:32:38
Państwo z Po krytykuje wsio !A samo na dno .
abc
2018-03-22 17:18:36
Niech zamieszkają na Warcisława, dalej Krasińskiego w stronę Warszewa. Krzystek pobudował nowe szkoły na Warszewie to niech mieszka z 500plusowcami w jednym rejonie Warszewo.
A co mówią na PŻM minus ??
2018-03-22 16:38:01
.
Gość
2018-03-22 15:54:07
Przecież oni tylko to potrafią

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA