Był pomysł, a żeby na dawnym boisku pomocniczym Pogoni zaaranżować ogród różany. Mieszkańcy Pogodna woleli jednak, aby zaniedbany teren w rejonie ul. Korfantego, Sienkiewicza i Mickiewicza zachować dla czynnej rekreacji. Co właśnie się dzieje.
Rozpoczęła się realizacja długo oczekiwanej inwestycji - „Zagospodarowanie terenu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Korfantego - etap I". Choć hałdy ziemi wciąż zalegają w miejscach, w których ma powstać ogrodzona strefa zabaw dla dzieci oraz ułożony trawnik m.in. do gry we frisbee, to widać już wyraźny zarys projektowanych boisk. Czyli wielofunkcyjnego do gry w koszykówkę i siatkówkę oraz - zaplanowanego bliżej ul. Korfantego - boiska do gry w piłkę nożną (40 x 21 m). Zostały również wytyczone place pod przyszłe mini trybuny z siedziskami.
Reszta jest w perspektywie budowy, której finał powinien nastąpić za niespełna pół roku. Czyli m.in specjalnie wytyczona ścieżka do marszobiegów oraz spacerów z kijkami o naturalnej nawierzchni, trawiasta strefa aktywnej rekreacji i wypoczynku, podobna tej z Jasnych Błoni. Całość zostanie ogrodzona, oświetlona i objęta monitoringiem. Co ważne, równie ciekawie zaaranżowana zielenią: w planie jest ogród deszczowy z bylinami i trawami ozdobnymi, który odbierał będzie wodę opadową przede wszystkim z boisk.
Natomiast poza pierwszym - aktualnie realizowanym - etapem rewitalizacji pozostaje zaplanowana - od strony ul. Mickiewicza - strefa tzw. cicha dla seniorów: ze stołami do gry w szachy i warcaby, ławkami, a też specjalną nawierzchnią do gry w boule. Budowa ogrodzonego wybiegu dla psów z urządzeniami do agility również została odłożona w bliżej nieokreśloną przyszłość. Bo choć miejscowa Rada Osiedla Pogodno na rzecz sportowo-rekreacyjnego zagospodarowania terenu przy ul. Korfantego przeznaczyła znaczącą część swego budżetu inwestycyjnego (800 tys. zł), to realia rynku i możliwości finansowe gminy wymusiły ograniczenie skali inwestycji.
Przeobrażeniem terenu sportowo-rekreacyjnego na Pogodnie zajmuje się szczecińska firma JUL-DOM Przemysław Mazurkiewicz. Za cenę 1 947 000 złotych. Umowa z wykonawcą została podpisana jeszcze pod koniec lutego br. Zatem koniec prac ma szansę nastąpić jeszcze w wakacje. ©℗
A. NALEWAJKO