wtorek, 21 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Mieszkańcy protestują przeciwko przetwórni sadzy

Mieszkańcy protestują przeciwko przetwórni sadzy

Mieszkańcy protestują przeciwko przetwórni sadzy
Data publikacji: 2018-11-19 14:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:01
Wywietleń: 1139 362164

Projekt budowy przetwórni sadzy w Stepnicy, nieopodal plaży i portu jachtowego – budzi wśród mieszkańców coraz więcej emocji. Choć inwestor, brytyjska firma RCB sp. z o.o. dopiero wystąpił do gminy o wydanie warunków zabudowy z planem ewentualnej lokalizacji zakładu, mieszkańcy zebrali już kilkaset podpisów przeciwko inwestycji. Obawiają się emisji zanieczyszczeń, fetoru i innych uciążliwości, które doprowadzą w przyszłości do tego, że miasto przestanie być atrakcyjne nie tylko dla turystów, ale i nawet dla nich samych.

Brytyjska firma RCB Sp. z o.o. z siedzibą w Policach złożyła w stepnickim magistracie wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i środowiskowych uwarunkowaniach. Chodzi o projekt budowy zakładu przetwórstwa sadzy, który miałyby powstać w Stepnicy, nad Zalewem Szczecińskim, niespełna 500 metrów od plaży. Burmistrz Stepnicy tymczasem uspokaja: żadnej decyzji w tej sprawie nie ma. Zanim inwestor uzyska jakąkolwiek decyzję - zgodnie z prawem - będzie musiał przedstawić właściwe opinie instytucji odpowiedzialnych za środowisko i co najważniejsze - przygotować raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko naturalne. Jeśli potwierdzą się obawy mieszkańców - zakład przetwórstwa sadzy nie powstanie.

Na razie jednak mieszkańcu dmuchają na zimne. Po naszym artykule, który ukazał się w „Kurierze” przed dwoma tygodniami, sprawą zainteresowały się inne media.©℗

(r.c.)

Na zdjęciu: W poniedziałek do Stepnicy przyjechała ekipa stacji telewizyjnej. Protestujący w kilku miejscach w mieście powiesili banery informujące o zagrożeniu jakie stworzy – ich zdaniem - przetwórnia.

Fot. Organizatorzy protestu

Komentarze

Iren
No.Nastepni mądrzy. u nich nie ma miejsca?
2018-12-12 16:37:32
gh
A wystarczyłby miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (w którym byłby zakaz lokalizacji tego typu zakładów). Uchwałę o przystąpieniu do planu podejmuje Rada Miasta, a Burmistrz musi przystąpić do jego opracowania.
2018-11-20 09:29:51
kiko
W ładowni statku pekl jeden 1 worek z sadza to spowodowało ze wyładunek przedłuzyl sie do 5 miesiecy.Polvo prieto,czyli sadza jest nie do opanowania kiedy ulegnie dehermetyzacji.Pytanie dotyczy Polaków madrych przed czy po szkodzie.
2018-11-20 04:26:18
"samorządność"
Oto potęga polskiej reformy samorządowej i samorządności mieszkańców... Zamiast kazać swoim przedstawicielom w radzie gminy kazać spuścić inwestora na drzewo, to ludzie muszą łazić z banerami, a wkrótce pewnie kłaść się na drodze, by zablokować samochody zmierzające na budowę, bo po "sukcesie" polskiej samorządności realnie do gadania we własnej gminie nie mają NIC!
2018-11-19 22:52:34
Czyt
Mają rację. Ten sam rosyjski "biznesmen" z brytyjskim paszportem postawił jeden zakład w Szczecinie. Uzyskał wszelkie niezbędne pozwolenia i działa. A jak działa to zapraszam na Kujota - odór jest taki, że nawiewy w samochodach trzeba zamykać.
2018-11-19 20:26:22
Świnoujścianka
Walczcie o swoje bezpieczne życie i zdrowie. jestem z Wami !!!! O przyrodę i przyszłość dla Was i Waszych dzieci i wnuków !!!
2018-11-19 20:14:57
!!!
Niech "sadzą" u siebie cwaniaczki
2018-11-19 15:02:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Kto się boi sadzy?
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie