Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

Miasto w złocie i kwiatach

Data publikacji: 09 września 2016 r. 14:31
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Miasto w złocie i kwiatach
 

Dla dawnej al. kwiatowej na ten weekend (10-11 września) nie zaplanowano kolejnego z cyklu rodzinnych festynów. Ale i tak będzie warto dotrzeć w to miejsce dla kwiatów oraz poczęstunku z owoców jesieni.

Przy słonecznym zegarze właśnie powstaje „Miasto Ogród" - efektowna instalacja kwiatowa, kreowana przez „Pracownię otwartą" Mai Felińskiej oraz jej przyjaciół florystów. Ma zapowiadać nie tylko nadchodzącą zmianę pór roku, ale również dwie wielkie zielone wydarzenia: kiermasz ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach" (17-18 bm. na Wałach Chrobrego) oraz „Miasto Ogród - Zielony Event" (24-25 bm. - od pl. Lotników po pl. Żołnierza Polskiego).

Instalacja to domy w czerni i złocie, pomiędzy którymi będzie można się przechadzać po specjalnie ułożonym trawniku. Wokół pojawi się mnóstwo typowo jesiennych okazów: od kwiatów, w tym rudbekii oraz hortensji, przez ozdobne trawy, krzewy, po przebarwiające się klony palmowe.

Część instalacji będzie miała typowo dekoracyjny charakter, jak choćby dynie. Będą jednak elementy - dosłownie - do smakowania, którymi można się będzie częstować: śliwki i jabłka.

Zapraszają współorganizatorzy cyklu ph. „Kolorowa Aleja", czyli magistrat, Żegluga Szczecińska i Dom Kultury „Słowianin". ©℗

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Quistorp
2016-09-09 20:00:37
URZĘDNICY SOBIE. SPÓŁKI MIEJSKIE , ZA MIEJSKIE FUNDUSZE FUNDUJĄ SOBIE FETĘ. TO PRZYPOMINA NIEMIECKI DOWCIP RYSUNKOWY, NA TEMAT UPADŁOŚCI AMERYKAŃSKIEJ SIECI DOMÓW TOWAROWYCH W POPRZEDNIM STULECIU. ŹLE SIĘ SPRZEDAWAŁ TOWAR. BO WY KOCHANY PERSONELU ŹLE PREZENTOWALIŚCIE TEN "CHLAM". TRZEBA BYŁO BARDZIEJ UATRAKCYJNIĆ! W TYM MOMENCIE JEDNA ZE SPRZEDAWCZYŃ WYPIĘŁA TYŁEK ZAZIERAJĄC KIECKĘ DO GÓRY I ZAKRĘCIŁA BIODERKAMI. TO TAK WYGLĄDA OBECNA SYTUACJA Z TĄ ALEJĄ "KWITOWĄ"

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA