wtorek, 18 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > „Miasto Ogród” czeka!

„Miasto Ogród” czeka!

„Miasto Ogród” czeka!
Data publikacji: 2018-04-20 20:21
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:38
Wywietleń: 915 323581

Przez weekend na pl. Żołnierza Polskiego będzie biło zielone serce miasta. Jednak nie tylko różnorodna oferta roślin oraz małej architektury ogrodowej ma szansę zadziałać niczym magnes na szczecinian i turystów. Równolegle z ogrodniczym kiermaszem kusić będzie także targ z ekologicznymi produktami oraz regionalnymi smakami, jarmark rękodzieła. Na gości „Miasta Ogrodu" będą czekać również gry, zabawy, animacje, pokazy - od wikliniarstwa, przez garncarstwo, po Tai-Chi i capoeirę - a także premierowe wydanie… nieMAPY.

Moc atrakcji na pl. Żołnierza Polskiego wiąże się z kolejną edycją dwudniowej imprezy ph. „Miasto Ogród".

Zielony targ (Green Market) ze wszystkim co do domu i ogrodu (cebulki kwiatowe, świeże zioła, warzywa i owoce, byliny, trawy, krzewy, sadzonki kwiatów ogrodowych, rabatowych i balkonowych) stanie w części placu vis-a-vis „Kaskady". Dostępne będą również smaki, czyli m.in. miody, ryby wędzone, tradycyjne piwa, wędliny, chleby, sery, kwas chlebowy, a także ciasta wegańskie, produkty bezglutenowe, nalewki. Nie zabraknie wyrobów rękodzielniczych: świec z naturalnego wosku, lampionów, wianków, dekoracji z wikliny, kosmetyków naturalnych. To jednak w dawnej alei kwiatowej, gdzie staną stoiska tzw. Eco Marketu.

Także w przestrzeni nazwanej „Kolorową Aleją" zadzieją się inne atrakcje. Dla najmłodszych m.in. warsztaty lepienia w glinie. Na zainteresowanych będą czekały porady ogrodnicze. Dla wszystkich będą otwarte treningi otwarte treningi: capoeiry, urban kizz i buggygym, a także pokazy Tai-Chi (przy zegarze słonecznym). Tam też odbywać się będzie cykl animacji oraz spacerów, towarzyszących premierze szczecińskiej nieMAPY - wyjątkowo zaprojektowanej serii ilustrowanych przewodników po Szczecinie, opisujących ciekawe i nieznane jego zakątki, zachęcających do ich odkrywania podczas towarzyskich i rodzinnych spacerów.

Uwaga: kto podczas dwóch dni imprezy przyniesie elektroodpady – ważące minimum 2 kg, jak chociażby czajnik czy mikrofalówkę, telewizor, komputer, lodówkę – otrzyma sadzonkę kwiatów.

* * *

Będzie to kolejna edycja wydarzenia z zielenią w roli głównej, jaka się odbędzie w Szczecinie pod egidą Urzędu Miasta Szczecina oraz Żeglugi Szczecińskiej Turystyka Wydarzenia, a pod patronatem medialnym „Kuriera Szczecińskiego”. Wszystkie strefy „Miasta Ogrodu” będą otwarte dla zainteresowanych w sobotę (21 kwietnia) w godz. 10-18, a w niedzielę nieco krócej - bo do godz. 17.

(an)

Na zdjęciu: „Miasto Ogród" - to jedna z tych zielonych imprez Szczecina, na które miłośnicy roślin i rękodzieła czekają jak na… wiosnę.

Fot. Mirosław WINCONEK

„Miasto Ogród” czeka! „Miasto Ogród” czeka!

Komentarze

Benek
Byłoby więcej miejsca na stoiska gdyby wyciąć wszystkie drzewa w Aleji Kwiatowej. Ponadto zrobiłoby się jaśniej i nie byłoby strachu, że przewracające się drzewo kogoś zabije. Proszę o tym pomyśleć Panie Prezydencie Miasta!
2018-04-21 07:11:29
A nie da się coś tam POdpieprzyć na VATcie z doniczek czy sadzonek ?
.
2018-04-20 21:06:59
MM
Czyli najpierw aleja kwiatowa została roz...... a teraz do tego wracamy.
2018-04-20 20:37:49
Stanisław
W Szczecinie potrzeba więcej zieleni i kwiatów. Od dawna chciałbym spróbować Tai-Chi.
2018-04-20 20:29:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł Marsz Równości
Marynarz ponownie z koszulką
(Międzynarodowe) Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy