środa, 11 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Miało być stylowo, a jest... przaśnie

Miało być stylowo, a jest... przaśnie

Miało być stylowo, a jest... przaśnie
Data publikacji: 2019-05-16 07:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 1847 391156

Stare Miasto i rejon reprezentacyjnych Wałów Chrobrego. W teorii to wyjątkowy punkt na mapie Szczecina. W praktyce… Powiedzenie o braku estetycznej spójności to naprawdę mało.
Na to wrażenie wpływ ma wiele czynników - także wygląd ławek. Na górnym tarasie Wałów są stylizowane na historyczne. Na najniższym - przy przystanku „Wały Chrobrego" - mamy jednak do czynienia z ich… modelem siermiężnym. Po dwóch latach od wydania Katalogu Mebli Miejskich oraz Katalogu Nawierzchni dla Szczecina taki obrazek - jak na zdjęciu - już nie tylko dziwi.

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Miało być stylowo, a jest... przaśnie Miało być stylowo, a jest... przaśnie

Komentarze

Ale
To przystanek linii nocnej a w nocy te ławki słabo widać :-)
2019-05-16 15:09:38
Honorat
Szczecińska architektura i infrastruktura miejska stanowi typowy przykład eklektyzmu wieśniaczo-drobnomieszczańskiego. Brak jakiejkolwiek spójnej myśli estetycznej. Kto w urzędzie miasta wcześniej zasiądzie przy biurku, ten lansuje swoją wizję wyglądu miasta. Szczególnym nagromadzeniem kiczu jest nowe Stara Miasto. Pisałem już parę razy, że "specjaliści szczecińscy od urody miasta" powinni pojechać do Kołobrzegu i zobaczyć jak należy to robić.
2019-05-16 12:04:11
Pic
Jak chodnik byle jaki to po co tam jakieś stylowe ławki?
2019-05-16 11:41:43
@
Co się czepiasz prezydenta ,jest najlepszym prezydentem w historii Szczecina!
2019-05-16 10:32:51
wow!
sie czepiacie.. są ławki!! ..a mogło ich nie być!
2019-05-16 09:45:32
.
Taki jest właśnie Szczecin, co to za zdziwienie, skoro od wielu lat jest ten sam prezydent.
2019-05-16 09:23:17
gość
do ;-) był dworzec morski,był rozkład i cennik, stąd wodoloty odpływały, bo kiedyś też Szczecin takowe miał, można było do Świnoujścia płynąć
2019-05-16 09:13:03
;-)
Akurat największy problem z tej okolicy to nie wyremontowany bulwar i nabrzeże które od paru lat należy do skarbu panstwa? jak tam spór miasto vs skarb panstwa w sprawie remontu ,miasto chciało a tu sie nic nie dzieje, pżb miało to remontowac? cisza w temacie ,a i fajny jest przystanek o nazwie dworzec morski, ktos tam jakis dworzec kiedys widział?
2019-05-16 08:13:01