Środa, 04 października 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Mgiełka dla ochłody

Data publikacji: 23 maja 2016 r. 13:15
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:55
Mgiełka dla ochłody
 

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie jest gotowy na upały. W tym roku zakupił dodatkowe 3 kurtyny wodne oraz słupek zraszający. Kurtyny różnią się od urządzeń stosowanych do tej pory.

- Są to aluminiowe bramki o wysokości 2,5 metra. Jeśli wysokie temperatury utrzymaj się na dłużej, tak jak to miało miejsc podczas ubiegłorocznego lata, to z pewnością nowe urządzenie zobaczymy na ulicach naszego miasta już wkrótce - zapewnia Piotr Landowski, rzecznik prasowy ZWiK. - Wraz z trzema posiadanymi już przez nas kurtynami wodnymi będą chłodzić szczecinian w gorące dni, gdy temperatura powietrza przekroczy 25° C.

Należy jednak pamiętać, że urządzenia uruchamiane są jedynie na zlecenie Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM. Urządzenia wykorzystywane będą również m.in. w trakcie letnich imprez plenerowych. Spółka planuje, aby premiera nowych urządzeń miała miejsce podczas tegorocznych Dni Morza. Nowe bramy wodne szczególnie przydatne będą również podczas rozgrywanych w naszym mieście biegów ulicznych.

Fot. ZWiK Szczecin

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Woda
2016-05-23 13:37:41
Te dwa skrawki blachy mają zapewnić stabilność tej konstrukcji, czy będą dodatkowo wzmocnione obciążnikami?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA