wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Medale za zasługi dla Szczecina

Medale za zasługi dla Szczecina

Medale za zasługi dla Szczecina
Data publikacji: 2017-11-21 11:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:31
Wywietleń: 1999 302013

Od wtorku (21 listopada) powiększyło się o kolejne osoby grono uhonorowanych Medalem za Zasługi dla Miasta Szczecina. Uroczystość ich wręczenia była pierwszym punktem rozpoczętej rano sesji radnych miasta.

Medal  odebrał dr Dariusz Jeżewski,  neurochirurg, który pracuje w Klinice Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przy ul. Unii Lubelskiej.

- Odbieram ten medal w Światowym Dniu Życzliwości. Lecząc na co dzień pacjentów potwierdzam ten mój wybór zawodowy i życiowy, że był on słuszny – mówił Dariusz Jeżewski, dziękując jednocześnie Hannie Bartnik za działania na rzecz poszerzania i popularyzowania wiedzy o mózgu. - Ten medal jest również dla mojej żony i moich synów.

Drugim medalem wyróżniony został dr n. med. Andrzej Ossowski, genetyk, kryminalistyk i antropolog sądowy (Katedra Medycyny Sądowej PUM w Szczecinie), koordynator projektu pn. Polska  Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmów, która powstała w 2012 roku.

- Nie szukamy tylko ofiar komunistów, ofiar faszyzmu, ale wszystkich ofiar każdej zbrodni. Nie jesteśmy łowcami bohaterów, ale szukamy każdego szarego obywatela. Mam nadzieję, że będziemy mogli kontynuować to dzieło – podkreślił Andrzej Ossowski, odbierając medal w imieniu zespołu pracowników placówki.

(MIR)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Stoczniowiec - do powyzej Odznaczonych
Po to Walczylismy o Wolna, Niepodlegla oraz Demokratyczna Polske, przez ostatnie 70 lat...(1945-2015) byscie dzisiaj mogli spokojnie kontynuowac Wasza prace i z tym zwiazane wysilki... w wiec Powodzenia i dalszych Sukcesow na przyszlosc !!
2017-11-21 12:19:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy