piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Medale za walkę o niepodległość

Medale za walkę o niepodległość [GALERIA]

Medale za walkę o niepodległość
Data publikacji: 2018-12-12 15:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Wywietleń: 796 366431

W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie odbyła się w środę (12 grudnia) ceremonia dekoracji medalem "Pro Patria" (łac. "dla ojczyzny"). Wśród 20 uhonorowanych przez szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Jana Józefa Kasprzyka, znaleźli się działacze antykomunistyczni z lat 70. i 80. XX wieku. Odznaczenia przyznano w uznaniu szczególnych zasług w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość ojczyzny na wniosek Stowarzyszenia "Grudzień '70 - Styczeń '71".

(NaP)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość Medale za walkę o niepodległość

Komentarze

Odp... do PISzczacej bidy... za 2 tys/zl na m-c
Bo i dzisiejsi mlodsi rowniez dalej Walczyli i jeszcze Walcza z Komuna i PO-stkomuna... a owczesni "pewnego rodzaju" Starsi ja tylko przez 45 lat wzmacniali i rozbudowywali... przy wsparciu Czolgow i Skotow oraz Milicji wraz z UB i SB !! Gdzie o strzelaninie z Ostrych... oraz Morderstwach Polskiej Ludnosci w ciagu 45 lat ( 1945 - 1990 ) jak na razie nie wspomne.
2018-12-12 18:14:46
Hmm
Jak dlugo jeszcze jedni i Ci Sami beda "na okraglo" Odznaczani ? Przeciez w Walce z Komunizmem w Szczecinie w latach chocby 1970... i 1980... bralo udzial duzo Wiecej Osob... na co jest Dokumentacja we wlaciwych i odpowiednich Archiwach i tym kolejnym Osobom zadne Odznaczenie "sie juz nie nalezy"...?? Ciekawe wiec: od czego to zalezy...?/!!
2018-12-12 16:13:20
PiSzcząca bida
Tyle lat po wojnie, a kombatantów nie ubywa, wręcz przeciwnie pojawiają się coraz młodsi. Ciekawe, czy wśród uhonorowanych w Warszawie znalazł się obecny premier, który w wieku 13 lat obalał komunę. Obecny prezydent też się wyróżnił podobno w 1985 czy 1987 uczestnicząc w pikiecie witającej prezydenta USA G.W.Busha.
2018-12-12 15:58:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie