niedziela, 16 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Max, czyli moc pozytywnej energii

Max, czyli moc pozytywnej energii

Max, czyli moc pozytywnej energii
Data publikacji: 2018-11-08 09:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:00
Wywietleń: 628 359966

Jest bardzo przyjazny, duży i silny. Co w świecie zwierząt byłoby zaletą, to w miejskich realiach pozbawiło go domu i rodziny. "Szukamy dla niego ciepłego kąta bez kotów i najlepiej poza ścisłym centrum, gdzie wreszcie będzie mógł dać upust swemu zamiłowaniu do wolności i przestrzeni"- do przygarnięcia biszkoptowego Maksa zachęcają jego tymczasowi schroniskowi opiekunowie. 

Psiak trafił do schroniska po raz wtóry. Po tzw. nieudanej adopcji. 

- Nie z jego winy. Niestety, jak się okazało, został wydany w nieodpowiednie ręce. Z fatalnym dla Maksa efektem, bo znów stracił dom i - co nad wyraz przykre - tuż przed ubiegłorocznymi świętami Bożego Narodzenia. Zadziwiające, że do tej pory nie znalazł się nikt, kto zechciałby dać mu nową szansę i przyjąć do rodziny. Tym bardziej że to bardzo spokojny chłopak, a przy tym niezwykle towarzyski. Kocha ludzi. Dzieci również darzy mocą pozytywnej energii. Tyle że wobec nich jest nazbyt wylewny, co w połączeniu z jego wielkością i siłą... Lepiej jak tym razem nikt nie będzie chciał z niego zrobić dziecięcej Przytulanki.

Obecnie to Max jest jednym z najstarszych stażem rezydentów szczecińskiego przytuliska. Niemal od roku rozpoznawalny pod numerem 1094/17. Odsiaduje wyrok za kratami nie za własne winy: w boksie 33.

- Uwielbia przestrzeń, długie spacery. Puszczony luzem pilnuje się człowieka. Domaga się uwagi i pieszczot. Nie reaguje na zaczepki innych psów. Nie ma w nim cienia agresji. To raczej brat łata o serdecznym usposobieniu, który nie zdaje sobie sprawy z własnej masy i siły. Jest istnym wulkanem pozytywnej energii. Do pokochania na już i na zawsze! - o Maksie mówią jego schroniskowi opiekunowie.

Max to indywidualista i wielki wrażliwiec. Dlatego potrzebuje cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna, z którym mógłby się związać na dobre i na zawsze. Jest uroczy i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Kto chciałby tego wyjątkowego chłopaka (1094/17) - lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę - przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, - tel. +48 91 487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Na zdjęciu: Wulkan pozytywnej energii, który został wychowany wraz z dziećmi. Teraz - po blisko ośmiu latach - osamotniony w schronisku. Max - bo o nim mowa - czeka na nowy dom i rodzinę. Kto przygarnie tego biszkoptowego przystojniaka?

Fot. Schronisko

Max, czyli moc pozytywnej energii Max, czyli moc pozytywnej energii Max, czyli moc pozytywnej energii Max, czyli moc pozytywnej energii Max, czyli moc pozytywnej energii

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie