czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Marysia bezpieczna

Marysia bezpieczna

Marysia bezpieczna
Data publikacji: 2016-03-21 23:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1360 124411

Była godz. 19.45, niedziela. Siostra Marta z parafii pw. Świętej Rodziny przy ul. Królowej Korony Polskiej w Szczecinie słyszy dźwięk pagera i telefonu komórkowego. To znak, że ktoś otworzył Okno Życia. Z daleka już widzi, że coś się porusza. Alarmuje inne siostry. W oknie leży zawiniątko - za chwilę się okaże, że to maleńka dziewczynka.

- Była owinięta dwoma ręcznikami, szybko położyłyśmy ją do „gniazdka" (podgrzewane miejsce dla noworodka - red.), widać było, że urodzona w domu, bo pępowina była zaopatrzona sznureczkiem takim domowym sposobem - opowiada siostra Marta Baczewska. - Natychmiast wezwałyśmy pogotowie. Lekarz na miejscu ją zbadał, potwierdził, że oddycha prawidłowo i zabrał do szpitala. Jej życie nie było zagrożone, więc od razu nie chrzciłyśmy, ale powiedziałyśmy lekarzowi, że jej dałyśmy imię - Marysia. W szpitalu imię jest potrzebne, chciałyśmy, żeby tam trafiła ze swoim. Na tym nasza rola się kończy.

Siostra Marta na pewno nigdy nie zapomni dziewczynki.

- Taka urocza, maleńka, chyba najmniejsza z wszystkich dzieci, jakie trafiły do tego Okna Życia od początku jego istnienia - mówi. - Powstało ono 16 października 2009 roku. Do tej pory pozostawiono w nim 7 dzieci, same dziewczynki.

Marysia przebywa w szpitalu na szczecińskich Pomorzanach. ©℗

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 22 marca 2016

Ewelina Kowalewska

Agnieszka Spirydowicz

Na zdj.: Siostra Marta pierwsza odebrała sygnał, że do Okna Życia mogło trafić dziecko potrzebujące pomocy.

Fot. R.STACHNIK

Komentarze

Pager,telefon jeszcze....
...zamontujcie tam kamery i łączność z "PiS-ową policją moralności publicznej" a dzieci będą lądowały w reklamówkach na śmietnikach...
2016-03-22 14:55:04
Alicja
Po to są okna życia, aby matka, która nie może, lub nie chce wychowywać swojego dziecka mogła je tam zostawić. A może lepiej aby dziecko znaleziono martwe w śmietniku.
2016-03-22 10:41:01
mrr
zamiast sie cieszyc ze dziecko zyje i jest pod opieka lekarzy w szpitalu i jest szansa ze za kilka miesiecy ktos je adoptuje, zamiast lezec teraz w reklamowce w smietniku, to wy jadem plujecie.... wiecej dobroci, wiecej...
2016-03-22 09:40:04
Okno życia
Wielka szkoda że nie pomyśleli o emerytach. Im też jest potrzebne takie "Okno Życia"
2016-03-22 07:46:57
Technika w rozwoju,
A moze warto bylo by, nad tym "okienkiem" zamontowac ze 2 kamery dzialajace - tak dniem jak i noca...??
2016-03-22 03:00:03
Inny Rodzic,
Czyli kolejna powtorka z kalendarza ! Policja powinna teraz ustalic Rodzicow tej dziewczynki i jesli np. okaze sie... ze obydwoje tj. tak Matka jak i Ojciec nie chca dalej zajmowac sie wychowywaniem swojego dziecka, to odpowiedni ku temu Urzad d/s. Rodzinnych, powiniec podjac wlasciwa ku temu Decyzje - co dalej...?? A obydwoje Rodzicow, poprzez Wymiar Sprawiedliwosci powinno obarczyc sie miesiecznymi kosztami... utrzymywania i wychowywania tego dziecka do lat minimum 18-20 tu, lub tak dlugo jak bedzie sie ta dziewczynka uczyla, bez wzgledu na to, Kto otrzyma dalsze Prawo do Opieki nad dzieckiem tj. albo Rodzina zastepcza albo Dom Dziecka lub znajdzie sie jeszcze trzecie rozwiazanie sytuacji ! Reasumujac: tego typu wielkimi kosztami, NIE POWINNO obarczac sie Podatnikow... tylko OBYDWOJE (oczywiscie zdrowo umyslowych) RODZICOW !!
2016-03-22 01:15:15

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie