Piątek, 02 czerwca 2023 r. 
15 szczecin
REKLAMA

Marszałek zaśpiewa dla Frania!

Data publikacji: 06 listopada 2016 r. 15:02
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:20
Marszałek zaśpiewa dla Frania!
 

Dzisiaj,  w niedzielę 6 listopada, o godz. 17 w Starej Rzeźni odbędzie się muzyczne podsumowanie ogólnopolskiej inicjatywy charytatywnej, której celem będzie pomoc 5-letniemu Franiowi cierpiącemu na padaczkę lekoodporną. Ratunkiem dla chłopca może być zagraniczna operacja, na którą trzeba zebrać ponad 30 tysięcy Euro. Niedzielny koncert będzie niezwykłym wydarzeniem, a specjalny koncert zagra zespół Vinders z przewodniczącym SLD Dariuszem Wieczorkiem na perkusji i marszałkiem województwa Olgierdem Geblewiczem za mikrofonem!

- Zdrowie dziecka jest najcenniejszym darem. Wiem to dobrze jako tata trzech córek. Ciesząc się ich zdrowiem, nie potrafię pozostać obojętnym na walkę innych rodziców o zdrowie i szczęście ich dzieci. Tym razem jestem z rodziną Frania i proszę gorąco: przyłączcie się do akcji. Uśmiech wyleczonego Franka i radość jego rodziców będzie przeżyciem nie do opisania. Serdecznie zapraszam na koncert – zapowiada Olgierd Geblewicz.

Co zaśpiewa marszałek? Tego nie chce zdradzić. W tym samym koncercie, a nawet w tym samym zespole swoje muzyczne umiejętności zaprezentuje polityk lewicy Dariusz Wieczorek na co dzień perkusista grupy Vinders:

- Zawsze warto pomagać osobom potrzebującym."Nakrętkomania dla Frania" to właśnie taka akcja bo uśmiech i zdrowie dziecka są najważniejsze. Cieszę się że wspólnie z wieloma ludźmi dobrej woli mogę w tej akcji uczestniczyć i namawiam wszystkich do udziału w koncercie w niedzielę o godz. 17 w Starej Rzeźni – mówi Dariusz Wieczorek.

Franiowi i jego rodzinie pomaga Stowarzyszenie Progressum oraz "Motocykliści o Wielkich Sercach:

- W tym chłopcu ujęła mnie pokora, ogromna chęć życia i poznawania otaczającego świata. Akcję zbierania nakrętek rozpoczęliśmy wspólnie z grupą Motocyklistów o Wielkich Sercach, w krótkim czasie w zbieranie nakrętek zaangażowało się mnóstwo osób o dobrych sercach z całej Polski. Nakrętki zbierane są w szkołach, przedszkolach, instytucjach publicznych, zbierają firmy, osoby prywatne. W akcję zaangażowali się szczecińscy sportowcy, przekazując pozytywne przesłanie i istotę akcji – pięknie obrazuje to filmik nakręcony przez piłkarzy Pogoń Szczecin, zachęcając do zbierania nakrętek – mówi Monika Dyker – Woźniak ze Stowarzyszenia Progressum.

Koncert Nakrętkomania dla Frania odbędzie się w niedzielę 6 listopada o godzinie 17 w Starej Rzeźni. Biletem wstępu jest cegiełka na pomoc dla chłopca zbierającego pieniądze na operację.

(isz)

Fot. Ryszard PAKIESER/archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kapsel,
2016-11-07 11:35:34
Odp. do Moniki... aby tylko za jakis czas nie okazalo sie, ze te nakretki beda w koncu nadawaly sie do rozpatrzenia przez Prokurature - jako kolejne "afero-przekretki"...??
Bum...bum...bum,
2016-11-07 11:30:26
A moze Pan Marszalek, bardziej nadaje sie do roli "jakiegos tam" muzyka... jak PO-litycznego Marszalka ??
Monika
2016-11-06 21:55:41
Dziwią mnie takie komentarze. Polecam następnym razem brać udział w akcjach charytatywnych i wspierać potrzebujących i na takie działania kierować swoją energie a nie na komentarze jak powyżej. Nakrętki są zbierane cały czas i gorąco zachęcam do włączenia się w akcję.
daro
2016-11-06 19:50:53
Ciekawe jak pomoże ludziom zwalnianym dzięki niemu że szpitala Zdunowo ?
Pomagajmy
2016-11-06 17:40:15
Racja, zawsze należy pomagać potrzebującym. Co prawda, nieuniknione jest posądzenie o autopromocję, ale co zrobić - takie życie.
ostatnia deska ratunku
2016-11-06 16:15:25
marszalkowi wizerunkowo bardzo sie ta impreza przyda ... (i nie chodzi tutaj o Frania) juz jego dni policzone i trzeba bedzie szukac nowej pracy ...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA