sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Marszałek ogłosił Rok Kobiet

Marszałek ogłosił Rok Kobiet

Marszałek ogłosił Rok Kobiet
Data publikacji: 2018-03-08 16:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-10 18:02
Wywietleń: 1340 317306

Polska nie tylko obchodzi 100-lecie niepodległości, ale również 100-lecie nadania praw wyborczych kobietom. Z tego powodu marszałek województwa postanowił zorganizować w święto kobiet konferencję prasową.

W trakcie konferencji marszałek Olgierd Geblewicz podziękował wszystkim kobietom, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego regionu. Swój debiutancki występ w roli pełnomocniczki marszałka miała Bogna Czałczyńska. Jest to jedyna kobieta, która pełni wyższe stanowisko, na szczeblu samorządowym.

- Pomimo nadania praw wyborczych kobietom, wciąż nie jesteśmy traktowane jednakowo z mężczyznami. Zarabiamy średnio 18,1 proc. mniej od mężczyzn na tych samych stanowiskach pracy - mówiła Bogna Czałczyńska.

Olgierd Geblewicz postanowił przedstawić pozytywne początki niwelowania nierównego traktowania kobiet w regionie.

- Nasze województwo jest pierwszym pod względem aktywizacji kobiet. Warto wspomnieć o tym, że na 113 stanowisk kierowniczych w regionie, 55 miejsc zajmują kobiety - stwierdził.

"Rok Kobiet Pomorza Zachodniego" to ukłon w stronę pań. Patronkami inicjatywy są znane kobiety z naszego województwa. Odnoszą sukcesy w sporcie, kulturze, biznesie, polityce i edukacji.

Podczas konferencji ogłoszona została akcja "100 kobiet na stulecie praw wyborczych". Plebiscyt ma na celu wyłonienie setki pań z regionu, które wykazują się ponadprzeciętną aktywnością. Wybrane kandydatki mają stanowić wzór do naśladowania zarówno dla płci pięknej, jak i mężczyzn.

(KaNa)

Na zdjęciu: Olgierd Geblewicz z patronkami "Roku Kobiet Pomorza Zachodniego".

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

ROCZNICA
A tam-a tam - Marszalek nisko ceni kobiety , bo tylko rok im daje. A zapomnial ze instnieja jeszcze dluzsze rocznice np. Millennium!!! Oj z historii to on nie jest dobry.
2018-03-10 17:44:27
zwykła kobieta
PO konkuruje z PiS na ilość zbytecznych urzędników na garnuszku budżetu
2018-03-09 18:08:23
swojak
wszystko dla PO i rzecznik POliyczny :)
2018-03-09 12:01:54
(-:
Rok nie wyrok.
2018-03-09 09:31:18
gg
Ale żenada,ta panna tak kombinowała by PO miała monopol na "prawa kobiet" wycinając wszystkie inne i doczekała się na kilka miesięcy przed kadencji posady od marszałka...
2018-03-09 08:57:45
Aniołki Pięknego Olo B)
Ahh
2018-03-09 08:29:37
by żyło się lepiej PO
to zdjęcie wygląda jak słynny punkt G., wypachniony i zadbany - czy jest pożytek dla podatników z inwestycji PO?, które zubożają i zadłużają region punktu G Platformy Obywatelskiej - fakt PO udało się zwiększyć ilość urzędników porównując do "koszmarnych" i "nieludzkich" czasów "reżimu komunistycznego" w którym rosły jak na drożdżach elyty "S". Czy tzw. "komunizm" nie był zaczynem do fermentacji drożdży "S"?
2018-03-09 08:18:58
No, no...
A szczegolnie ta 3-cia z Lewej - wyglada na "Uszczesliwiona" taka pro-PO-zycja...
2018-03-09 01:54:58
nie nowoczesny
same kodziary
2018-03-08 22:34:03
Inni obserwatorzy
Do obserwator-a/ki (1) A moze juz zaden Facet "nie chce czy nie moze takich bajerow" wysluchiwac - to PO-zostaly juz tylko Panie... Kto wie ?? A Panie... zarabiaja mniej o 18,1 % bo widocznie placi sie od Efektow Pracy i koncowych Rezultatow - a nie od siedzenia na Stanowisku !!
2018-03-08 22:33:06
Ach DZIUBASEK w TAKIM wianuszku !!
Ach !! I to na cały rok!! Rock-man.
2018-03-08 19:45:08
obserwator(1)
Goblewicz jest najładniejszy w tym gronie.Goblewicz jest ładny. Bo jest z PO
2018-03-08 18:26:47
k
Może ? za rok ? za dwa / on lub inny marszał ./ ogłosi rok CZŁOWIEKA , PODATNIKA , OBYWATELA , Mieszkańca woj. zach.-pom. ? A jak jeszcze cos dla niego zrobi ... !
2018-03-08 18:19:19
Plastuś
Nie, no zakończmy ten cyrk za pieniądze podatników. A jak tam afera melioracyjna, będzie w końcu w 2018 wyjaśniona i bedą posadzeni wszyscy, którzy powinni?
2018-03-08 18:08:21