poniedziałek, 30 marca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Marszałek Geblewicz: Przekazujemy ponad 17 mln zł dla szpitali na walkę z koronawirusem

Marszałek Geblewicz: Przekazujemy ponad 17 mln zł dla szpitali na walkę z koronawirusem

Marszałek Geblewicz: Przekazujemy ponad 17 mln zł dla szpitali na walkę z koronawirusem
Data publikacji: 2020-03-24 21:53
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-26 13:33
Wywietleń: 677 448775

"Nadzwyczajna sytuacja wymaga od nas szybkich i konkretnych decyzji. Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarządu Województwa, jednogłośnie podjęliśmy decyzję o przekazaniu dodatkowych środków finansowych ponad 17 000 000 zł dla szpitali na walkę z #Koronawirus (COVID-19)" - napisał we wtorek wieczorem w mediach społecznościowych marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz (na zdjęciu).

Kwoty zwiększonego dofinansowania przedstawiają się następująco:

  • Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie zakupi: tomograf komputerowy, respiratory, system do wykonywania badań na obecność COVID-19, łóżka szpitalne z wyposażeniem itp.
    Łączna kwota: 8 056 000 zł
  • Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie zakupi: tomograf komputerowy, respirator z generatorem ciśnienia, system do wykonywania badań na obecność COVID-19 itp.
    Łączna kwota 7 171 000 zł.
  • Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie zakupi: respiratory, system do wykonywania badań na obecność COVID-19, łóżka szpitalne itp.
    Łączna kwota 1 409 440 zł.
  • Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach zakupi: respiratory, komorę laminarną.
    Łączna kwota: 386 000 zł
  • Regionalny Szpital w Kołobrzegu zakupi: respiratory, kardiomonitory, łóżka szpitalne z wyposażeniem itp.
    Łączna kwota 1 134 999 zł

(ip)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Lotto nie wypłaca
Panie Marszałku a czemu na pomoc graosza nie daje TOTALIZATOR SPORTOWY. Zdziera kase z naiwnego ludu. Zero transparentnosci z przychodówa, a jak naród potzrbuje pomocy to cicho sza.
2020-03-26 13:11:51
Pytam
Kiedy TVP odda 2 miliardy na szpitale?
2020-03-26 07:49:32
Inspirator i depilator
Dlaczego tak mało!?!?
2020-03-25 14:34:23
ccc
A gdzie szpitale powiatowe - dla nich nie ma pieniędzy. Po co taki UM co ładuje wyłacznie w swoje marszalkowskie szpitale a pieniadze są publiczne!
2020-03-25 10:00:02
Olek inspirator.
.
2020-03-25 09:51:55
Zacny inspirator.
.
2020-03-25 09:16:14
faza
Kaczopis zaprasza do Urn... wyPAD2020
2020-03-25 08:00:53
Jarun
Uważam, że to rozsądna decyzja podzielić i przeznaczyć pieniądze w tym trudnym okresie na wszystkie szpitale w regionie, zwłaszcza dla Koszalina zakup systemu do wykonywania badań na obecność COVID-19.
2020-03-25 07:49:22
edek
Brawo Panie Marszałku, musimy sobie jakoś radzić bo na rząd nie ma co liczyć
2020-03-25 07:16:43
pipi
Taki sprzęt na 4 chorych? A gdzie wy teraz kupicie te respiratory? Kiedy? I od kogo? I za ile 1szt?
2020-03-25 04:06:31
Jacko
To już opcja prywatyzacji szpitali nie jest brana pod uwagę?
2020-03-25 00:20:15
Spróbujcie nie przekazać.
Ot panisko!
2020-03-25 00:08:29
Andzia
No i jest super, Koszalin PO wygrywa. Pisiory nic nie dostaną
2020-03-24 23:40:36
Kodziarz
No to Gryfice mają przewalone haha
2020-03-24 22:23:37
Koperek
Najlepiej by było gdyby wszystkie szpitale, cała służba zdrowia była sprywatyzowana jak chciał Tusk i Kopaczowa (plan PO). Wówczas leczyli się tylko zamożni a biedota by zdychała.
2020-03-24 22:06:43