Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Marsz Różowej Wstążki [GALERIA, FILM] (akt. 1)

Data publikacji: 15 października 2016 r. 15:50
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Marsz Różowej Wstążki
 

Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. W sobotę ulicami Szczecina przeszedł lX Marsz Różowej Wstążki. Po to, by przypomnieć wszystkim kobietom, jak ważna dla ich zdrowia jest profilaktyka. I zachęcić je do regularnych badań. 

Radosny marsz wyruszył o godz. 12 sprzed budynku TVP przy ul. Niedziałkowskiego. Uczestnicy z różowymi balonami, transparentami, niektórzy w ciekawych przebraniach, przeszli ulicami: Niedziałkowskiego – al. Jana Pawła II – plac Grunwaldzki – al. Jana Pawła II – plac Lotników – plac Żołnierza – aleja kwiatowa – ul. Korsarzy aż do Zamku Książąt Pomorskich. 

- Zawsze będziemy was namawiać do badań i wspierać - mówił do kobiet Olgierd Geblewicz, marszałek województwa, który uczestniczył w marszu. - Bez was nie wyobrażamy sobie świata. 

W restauracji Zamkowa na wszystkich czekała ciepła zupa, ciasto i wiele atrakcji. Była to także okazja do skorzystania z bezpłatnych badań – pomiaru ciśnienia tętniczego, wskaźnika BMI oraz konsultacji z dietetykiem. Na miejscu można było także porozmawiać z psychologami specjalizujący się w tematyce onkologicznej.

Współorganizatorami akcji są: Zachodniopomorskie Centrum Onkologii, Stowarzyszenie Lions Club Szczecin Jantar, Kuźnia Sukcesu oraz Stowarzyszenie Amazonek „Agata”.

(gan)

Więcej zdjęć w GALERII

Fot. R.PAKIESER


REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA