Sobota 29 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Marsz dookoła Polski

Data publikacji: 2018-09-06 14:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:19
Marsz dookoła Polski
 

Szczęśliwie był zasięg telefonii komórkowej. – Nie osłabliśmy, idziemy w tym samym tempie, codziennie od 30 do 40 kilometrów – usłyszeliśmy w poniedziałkowe popołudnie od pary piechurów z miejscowości Wiżajny na Podlasiu, niedaleko Litwy.

Marta Grywińska z Darłowa i Marek Mikulski z Polic chcą do połowy października tego roku pokonać ponad 3500 km szlaku wokół granic naszego państwa. Głównym celem ich marszu jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Przypomnijmy. Oboje pochodzą z Zachodniopomorskiego, ale minione lata spędzili w stolicy Wielkopolski. 28-letni Marek próbował sił w dziennikarstwie w mediach poznańskich. Dwa lata młodsza Marta pracowała jako baristka w kawiarniach. Mówią, że podyktowana patriotycznym uniesieniem decyzja o rozpoczęciu długiej wędrówki była spontaniczna, lecz przygotowania do realizacji wyprawy zajęły blisko rok.

Wyruszyli 20 maja br. z Ustrzyk Dolnych w Bieszczadach, aby pokonać całą południową granicę. Oboje idą, nie korzystają z autostopu czy podwózki busem. Wędrówki piesze przeplatają odpoczynkiem, aby zregenerować siły do marszu. Tak było w Policach, gdzie gościli u rodziców Marka, oraz w Darłowie u familii Marty.

– Rodzice są patronami naszej podróży, bardzo nam kibicują i wspierają – nie kryją zadowolenia piechurzy.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 6 września 2018 r.

(m)

Fot. FB

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Obs.ryver
2018-09-08 11:30:40
Wiżajny -to PODLASIE? A Biała Podlaska, Radzyń Podlaski,Janów Podlaski, Kodeń,Terespol czy Siedlce i Łuków itp. to zapewne BIESZCZADY!!! Kto nauczał geografii Ojczystej takich niedorobionych dziennikarzy???
Życzliwy
2018-09-07 18:33:53
To proste, zaczęli w Ustrzykach Dolnych, przeszli wzdłuż południowej granicy na zachód do Zgorzelca, potem na północ do Polic i Trzebieży, stąd łódką do Stepnicy i dalej pieszo do Świnoujścia.Stąd na wschód wybrzeżem aż do Krynicy na Mierzei Wiślanej tu promem do Fromborka a następnie przez Warmię i Mazury do Gołdapi i znów zmiana kierunku na południowy - dziś są w okolicy Kuźnicy przy granicy z Białorusią.
???
2018-09-06 15:41:02
Powodzenia. Ale to jakos poplatane. Poludniowa granica, nagle Wizajny i Police. Nie mozna tej trasy jakos opisac? Ile w koncu juz przeszli?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA