czwartek, 22 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Marina na Wyspie Grodzkiej. Prokuratura ma opinię biegłego

Marina na Wyspie Grodzkiej. Prokuratura ma opinię biegłego

Marina na Wyspie Grodzkiej. Prokuratura ma opinię biegłego
Data publikacji: 2019-09-24 08:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-24 15:53
Wywietleń: 2641 417103

Prokuratura ma już opinię biegłego dotyczącą budowy mariny na szczecińskiej Wyspie Grodzkiej. Od jej wyników będą zależały dalsze losy śledztwa w sprawie tej inwestycji.

Przypomnijmy – budowa mariny na Wyspie Grodzkiej została zakończona w styczniu 2017 roku. Okazało się jednak, że na moście prowadzącym z Łasztowni na Wyspę Grodzką i do mariny doszło do uszkodzeń. Zniszczona została m.in. część nawierzchni, wjazd i poręcze mostu od strony przystani żeglarskiej. Inwestycja kosztowała kilkadziesiąt milionów złotych. W maju 2017 roku Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia niedopełnienia obowiązków przez prezydenta Szczecina Piotra Krzystka przy budowie mariny. Śledczy badają, czy decyzja o budowie nie została podjęta bez należytego rozeznania. Jeszcze w 2017 roku postępowanie przejęła Prokuratura Okręgowa. Materiał w tej sprawie jest bardzo obszerny. Z magistratu do prokuratury przekazano kilkaset stron dokumentów dotyczących inwestycji na Wyspie Grodzkiej.

We wrześniu 2017 roku kontrolę wszczęła także komisja rewizyjna Rady Miasta. Trwała cztery miesiące. Zobowiązała ona prezydenta Szczecina do wyegzekwowania od projektanta mariny odszkodowanie za uszkodzenia, a od wykonawcy pieniądze jakie miasto zapłaciło za ich naprawę. Gmina Miasto Szczecin ciągle walczy o te pieniądze. W kwietniu tego roku prokuratura powołała biegłego z zakresu budownictwa, który miał ocenić, czy projekt inwestycji został prawidłowo wykonany oraz czy inwestycja została właściwie zrealizowana.

– Opinia biegłego jest już w posiadaniu prokuratora. Ale uznał on, że wymaga uzupełnienia. Od jej wyników zależą dalsze losy śledztwa – czy będzie dalej prowadzone, czy też zakończone – stwierdziła prokurator Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Na razie postępowanie w tej sprawie zostało po raz kolejny przedłużone. Tym razem do 5 grudnia tego roku. ©℗

(dar)

Fot. Elżbieta Kubowska

Komentarze

fatamorgana prawnicza
Czy biegly nie chce sie narazic i tak komunikuje swoja sutuacje?Opinia bieglego po wyborach jest korzystna dla partii X a niekorzystna dla partii Y - Solidarnosc chciala w 1980 roku odpartyjnienia wymiaru sprawiedliwosci...
2019-09-24 15:49:01
zastepca prezia
To oczywiste zapadające się chodniki to front wojny hybrydowej prowadzonej przez kosmitów, lecz pojawi superman co jednym dmuchnieciem naprawi chodniki i pokona wojownikow walcz@cych hybrydowo i wtedy rozblysnie potezne slonce nad szczecinem...o obwieszczajace zwyciestwo nad Lordem Vaderem przez ...
2019-09-24 15:17:59
sceptyk
Ile kosztowała ta opinia. Piechota obiecał na tej wyspie wieżowce, ale nie był na tyle głupi, żeby je tam budować naprawdę. Na razie miejskie inżyniery zdestabilizowały grunt na wyspie, która pod ciężarem piachu się po prostu rozłazi. Trzeba tam jak najszybciej przywrócić krzaki, by związały grunt.
2019-09-24 10:53:55
wesoło
Marina, "szybki tramwaj", nie wspominając o wiecznych opóźnieniach - to symbole obecnych władz Szczecin.
2019-09-24 09:55:47
Jakub Szela
Pan Krzystek jest planowany na posła a poseł ma immunitet by spać spokojnie i wszystko będzie cacy - dziurawe chodniki, miasto się wyludnia, MOPR beznadziejny, brak dobrej pracy, w sam raz nagroda dla Pana Krzystka
2019-09-24 08:46:17
.
Fantastyczna informacja! Jest opinia biegłego, ale jej nie ma, bo wymaga uzupełnienia. Ma kilkaset stron, ale nie mamy pojęcia o tym, co w niej jest. Wielu słów potrzebował(a) autor(ka) by napisać, że nie ma w tej sprawie niczego nowego do powiedzenia :))
2019-09-24 08:36:32

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie