Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Marek Piekarczyk nie wystąpi w Przecławiu. Powód? Koronawirus

Data publikacji: 2020-03-09 16:46
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-10 12:25
Marek Piekarczyk nie wystąpi w Przecławiu. Powód? Koronawirus
 

Główny Inspektor Sanitarny w niedzielę podał informację, iż „rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych". W Szczecinie w poniedziałek (9 marca) zdecydowano o odwołaniu jednego koncertu oraz przeniesieniu na maj przeglądu twórczości dziecięcej.

Organizator piątkowego występu Marka Piekarczyka w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu, czyli szczeciński Dom Kultury „Słowianin", opublikował taki komunikat. : „Z uwagi na pojawiające się coraz częściej niepokoje związane z koronawirusem, podjęliśmy decyzję o odwołaniu koncertu. Zakupione bilety można zwracać w miejscu ich zakupu".

A jak sytuacja wygląda z innymi imprezami?

Na inny termin została przeniesiona impreza w Pałacu Młodzieży.

- Kierując się zasadą bezpieczeństwa i ostrożności oraz biorąc pod uwagę pojawiające się przypadki zachorowań na koronawirusa, informujemy, że planowany na 11 marca XI Miejski Przegląd Twórczości Przedszkolnej „Ze śpiewem i tańcem za pan brat” zostaje przeniesiony na środę, 20 maja bieżącego roku - napisała w mailu do redakcji Monika Wilczyńska, starszy specjalista działu organizacyjnego tej placówki.

Na czwartek zaplanowano pierwszy z koncertów festiwalu Szczecin Jazz - „Jazz dla dzieciaków: Kukulska i Napiórkowski", a następnie kilka innych występów. Robert Grabowski ze Szczecińskiej Agencji Koncertowej poinformował nas, iż odbędą się wspomniane imprezy festiwalowe.

Podobna sytuacja w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia - tu również wszystko zgodnie z planem (w tym niedzielny koncert Julii Marcell), tak samo z imprezami w Domu Kultury 13 Muz.

W sobotę na profilu facebookowym szczecińskiej filharmonii opublikowano taki oto komunikat: „Informujemy, że wszystkie wydarzenia organizowane przez Filharmonię w Szczecinie odbywają się zgodnie z zaplanowanym kalendarzem. Nie przewidujemy zmian w planach koncertowych i jednocześnie zapewniamy, że jesteśmy w stałym kontakcie i postępujemy zgodnie z zaleceniami służb odpowiedzialnych za zdrowie publiczne". Jak dzisiaj poinformowała nas rzeczniczka instytucji - Katarzyna Plater-Zyberk, od soboty nic się nie zmieniło, zatem odbędą się zaplanowane koncerty, w tym środowy Hani Rani.

(MON)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ