poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Mamy skwer Narodowych Sił Zbrojnych

Mamy skwer Narodowych Sił Zbrojnych

Mamy skwer Narodowych Sił Zbrojnych
Data publikacji: 2017-09-21 19:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:28
Wywietleń: 2600 293188

U zbiegu ulic Stoisława i Potulickiej  został odsłonięty w czwartek 21 września skwer im. Narodowych Sił Zbrojnych. Tak rozpoczęły się szczecińskie obchody 75-lecia NSZ. W sobotę odbędzie się VI Turniej Piłkarski o Puchar Okręgu Szczecin ZŻNSZ. Terenem piłkarskich zmagań będzie boisko szkolne przy Szkołach Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124. W niedzielę o godz. 12:00 w szczecińskiej katedrze św. Jakuba rozpocznie się msza św. w intencji NSZ.

 Narodowe Siły Zbrojne powstały 20 września 1942 roku, z połączenia części Narodowej Organizacji Wojskowej, która była organizacją konspiracyjną Stronnictwa Narodowego oraz Związku Jaszczurczego, będących zbrojnym ramieniem Obozu Narodowo-Radykalnego.  W szczytowym okresie rozwoju zrzeszały ok. 100 tys. Polaków. Walczyły z niemieckim i sowieckim okupantem oraz komunistycznym okupantem, także po zakończeniu wojny.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Mamy skwer Narodowych Sił Zbrojnych Mamy skwer Narodowych Sił Zbrojnych Mamy skwer Narodowych Sił Zbrojnych Mamy skwer Narodowych Sił Zbrojnych Mamy skwer Narodowych Sił Zbrojnych Mamy skwer Narodowych Sił Zbrojnych Mamy skwer Narodowych Sił Zbrojnych

Komentarze

gregor102
@hrehor102, - jeśli sugerujesz, że w Jedwabnem zabijali Polacy, to nie znasz historii "geografie dla ubeków"..
2017-09-23 19:32:57
@hrehor 102
O jakich "Podlaskich" wożnicach bredzisz? Północne Podlasie sięga Bielska Podlaskiego i Węgrowa. Twój Białystok to chachłackie odszczepieńsstwo białorusi a nie Podlasie!!! Podlasie ma swoje stolice w Siedlacach i Białej Podlaskiej.Podlasie to Radzyń podlaski i łuków, Sokołów Podlaski, Leśna Podlaska, Janów Podlaski, Kodeń ale nbigdy Białowieza aniu Suwałki czy Łomża!!! Tylko niedouki parafialne chachłów biełostockich nazwali Podlasiakami! To nie Podlasiacy byli tymi "wożnicami", ani nie Podlasiacy mordowali Żydów w Radziłowie ,Jedwabnem czy Kolnie!!! To nie Podlasiacy witali z entuzjazmem czerwoną zarazę w 1920r. z Dzierżyńskim na czele!!! To białostockie chachły!!! To tacy jak ty, niedouki, mówią teraz o Podlaskich "wożnicach, niew wiedząc gdzie jest Podlasie, gdzie są Kurpie (Łomża) a gdzie chachłowszczyzna!!!
2017-09-23 19:01:02
gregor102
Widać, piszący tu żyją komunistyczną propagandą. Mi zwyczajnie nie chce się rozpisywać, brałem udział w wielu spotkaniach z wyklętymi i ich dziećmi. Zwykła ludzka logika mówi, że nie możesz szukać wrogów wśród ludności cywilnej, bo zwyczajnie jesteś od nich zależny. Nikomu, kto nie "zasłużył" nic złego nie działo się. Wyklęci karali kolaborantów/zdrajców/współpracowników sowieckiego okupanta. Także "słynni" podlascy woźnice, którzy na polecenie sowietów dowozili Polaków do miejsc, z których później byli zsyłani w głąb "sojuza".
2017-09-23 00:19:30
@gregor
Lepiej jest milczeć i wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
2017-09-22 20:42:20
wiktorn86
ku chwale faszyzmu
2017-09-22 20:25:19
@Jarun
Piszesz:"Rosja Radziecka w 1941 była ateistyczna, a nie schizmatyczna. Komuniści za wiarę, zsyłali na Sybir..." Władze były ateistyczne. Lud Rosji był prawosławny i takim pozostał. Sam to potwierdzasz. Kogo zsyłali komuniści za wiarę?A skąd się wzięła Rosja prawosławna -trzy dni po "pierestrojce"???Pomysl trochę, zanim coś napiszesz! Zarówno Stalin jak i Hitler byli uczniami seminariów "duchownych".Wissarionoiwicz- prawosławnego a Hitler -lkatolickiego.... Hitler, otrzymał kanclerską tylko dzięki poparciu papy Pacellego i i katolików niemieckich. Przez zawarcie konkordatu z Watykanem-i utrzymał władzę.Von Pappen-vicekanclerz, tak ułożył się z Pacellim , że obie strony były bardzo, bardzo zadowolone. Po przegranej II WŚ, "państwo" Watykan pod wodzą Pacellego przerzucało do Ameryki Płd. wszystkich zbrodniarzy niemieckich, którym udało się przedostać przez kordony alianckie. Złoto hitlerowskie zapewne do dzaisiaj leży gdzieś w skarbcach Banco Ambrosiano w Watykanie... Nie zarzucaj capowi głupoty, bo sam mądrością ani nadmiarem wiedzy nie grzeszysz.
2017-09-22 14:49:01
@gregor 102
Pamięć i dowody ludności Podhala o zbrodniach "OGNIA", to też komunistyczna propaganda , czy Twoje nieuctwo?! Podobnie jest z innymi waszymi nazi-"bohaterami"! z kim walczyli? Z fornalami dworskimi, którzy odważyli się zacząć uprawiać rolę nadaną im przez reformę rolną rządu sojalistów! "Walczyli" napadając na szkoły do których chodzili analfabeci parafialni w ramach rządowej akcji"O"-Oświata. "Walczyli" napadając na gminne kasy spóldzielcze, gdzie chłopi musieli składać pieniądze za tzw. kontyngenty czyli dostawy obowiązkowe zbóż, mleka, żywca itd (zniósł je dopiero W.Golmułka po Polskim Pażdzierniku!)Pewnie gamoniu nie wiesz co były te kontyngenty i kto ustanowił... Zatem, UB-rabowało ludność w dzień a "niezłomni"-nocą... Schronienie mieli na plebaniach...
2017-09-22 12:25:25
Jarun
Prawda jest taka, że Stalin w ciągu jednego dnia więcej rozstrzelał (z jego rozkazu!) ludzi niż Inkwizycja przez 300 lat. A Hitler nie wierzył w żydowskiego Boga Jahwe, raczej w okultyzm i mistycyzm. Rosja Radziecka w 1941 była ateistyczna, a nie schizmatyczna. Komuniści za wiarę, zsyłali na Sybir. Cap-kościelny, głupiutki jeszcze jesteś i wierzysz we wszystko co przeczytasz w internecie. Oj naiwny, naiwny. Odważni jesteście, ale do pewnego momentu. Nic złego o wspólnym Bogu Allachu, bo przyjdą i łeb utną. Zakpisz "bohaterze?
2017-09-22 12:08:22
gregor102
Historia Burego i Ognia, są niczym innym jak komunistyczną propagandą. Pamiętniki obu zostały przerobione przez pachołków moskwy w Polsce, na zlecenie utworzonych placówek PZPR, w regionach na których działali w/w żołnierze II-giej RP, uznawani przez komunistów za "zbrojną reakcję zgniłego zachodu". Proszę poczytać fakty, a nie sowiecka/komunistyczną propagandę, kontynuowaną przez oficjeli III-ciej RP, bo ci wiadomo kim byli i kim są do dziś dnia.
2017-09-22 11:12:49
cap kościelny
Chcesz być katolikiem-bądż, ale nie podszywaj się pod chrzescijaństwo. Chcesz modlić się do gipsowych,czy malowanych na szmatkach "matek boskich"-módl się. Ale pamiętaj,że w/g Dekalogu to jest bałwochwalstwo i nie podszywaj się pod chrzescijańswtwo. Czy wiesz,że to katoliccy władcy urządzali światu najbardziej krwawe wojny i pogromy? Wszystkim patronowali wasi kolejni papieże! rozbiory Polski , to też dzieło katolików -prawo i lewosławnych(zaakceptowane przeza Watykan!).Nie za darmo w czasie Insurekcji Kościuszkowskiej Lud Warszawy i Wilna wieszał na latarniach biskupów i arcybiskupów-zdrajców ... To papieże potępiali kolejne powstania Polaków przeciw carskim oprawcom! To biskup Siedlec wydał ostatnich powstańców ruskim kozakom w 1865r!(vide-margrabina Wielopolska w "Kryjacy".) To arcykatolik Adolf Hitler za błogosławieństwem papieża Pacellego czyli Piusa XII napadł na "schizmatyczną" Rosję Sowiecką i protestancką Anglię. czyli Piusem XII. "Pius XII przychylnie był nastawiony do narodowo-katolickich dyktatur gen. Francisca Franco[11] w Hiszpanii, Antonia Salazara w Portugalii[12] oraz faszystowskiej dyktatury Ante Pavelića w Chorwacji. Pavelića osobiście przyjął na audiencji w Watykanie, 18 maja 1941 roku i udzielił mu błogosławieństwa..."Jak strasznych zbrodni dopuszczał się Pavelic możesz przeczytać tutaj:https://opinie.wp.pl/chorwaccy-ustasze-wymordowali-nawet-milion-ludzi-byli-bardziej-nazistowscy-od-samego-hitlera-6126042188900481a Polecam też www.Racjonalista.pl Dla mnie, bycie katolikiem, to dżwiganie brzemienia hańby.... Ja byłem pokropiony przez katolplebana w niemowlęctwiei zapisany do tej zbrodniczej irganizacji -krk. Gdy podrosłem-zacząłem myśleć i gdy przejzałem na oczy-wylazłem z tego krwawego, obłudnego bagna. Ale Polska jest moją Ziemią Ojczystą i nikt nie ma prawa mnie z niej rugować! Natomiast czuję się w obowiązku objaśniać ciemnotę parafialną!
2017-09-22 10:36:25
do: "ego"
A co masz do wiary katolickiej w kraju, którego kultura jest na niej oparta, od wieków towarzyszy ona wszystkim wydarzeniom historycznym Polski i dzięki niej istnieje? Zawsze możesz wyjechać tam, gdzie będziesz miał inną wiarę.
2017-09-22 06:55:44
Anselm
Jeszcze tylko "Burego" i "Ognia" upamiętnić i KAZAĆ kochać.Jest super.
2017-09-22 06:44:09
gregor102
Nareszcie dobrze dzieje się w Polsce, pięknie się Polska zmienia.
2017-09-22 00:32:46
ego
To już nie dziki kraj, nie chory. Brak słów. To już jawne pranie mózgów. Kurier zapomniał dopisać, że NSZ zwalczały także Armię Ludową, Gwardię Ludową, podszywały się pod AK przeprowadzając "wyzwoleńcze" akcje. NSZ chciały utworzenia Katolickiego Państwa Polskiego, chcieli mieć państwo wyznaniowe, eksponowano nacjonalizm i wiarę katolicką. Chcieli ograniczenia reformy rolnej. Ogólnie strach o nich czytać. Wystarczy otworzyć Wikipedię. Ja zaczynam się bać żyć w tym kraju, gdzie przykrywka jest propaganda sukcesu. PRL to był raj w prównaniu do tego co tu się naprawdę szykuje. Za innymi - ja wymieniam poglądy i opinie.
2017-09-21 23:48:34
tia
Ku chwale faszyzmu
2017-09-21 22:56:24
tylko pytam...
" Walczyły z niemieckim i sowieckim okupantem oraz komunistycznym okupantem, także po zakończeniu wojny." Tym "komunistycznym okupantem" byli chłopi, którzy otrzymali ziemię w ramach Reformy Rolnej? "komunistycznym okupantem" były Kasy Spóldzielcze, gdzie wieśniacy otrzymywali pieniądze za Obowiązkowe Dostawy żywca,zbóż, mleka itp? Czy to nie byli zwykli rozbójnicy-rabusie? tylko pytam...
2017-09-21 21:56:51
Zorro
Ten skwer przy prokuraturze powinien mieć nazwę Prokuratora Artura Maludego. Bo to on zasłynął spektakularnymi aresztowaniami np. Golemy. Pierwszy pistolet Ziobry i nie ma swojej ulicy? Wstyd.
2017-09-21 21:34:57
Jarun
Wiadomo, że prezes Kaczyński nie lubi AK-owców i teraz pisiorki prześcigają się w wyszukiwaniu bohaterów "niezłomnych i wyklętych" byle by nie z AK.
2017-09-21 21:05:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy