Wtorek, 21 marca 2023 r. 
8 szczecin
REKLAMA

Mamy dla Państwa książkę!

Data publikacji: 02 października 2015 r. 07:55
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Mamy dla Państwa książkę!
Fot. arch.: Ryszard PAKIESER  

Z okazji 70-lecia "Kuriera Szczecińśkiego" przygotowaliśmy dla Państwa kolejne 70 egzemplarzy naszej wyjątkowej publikacji - "Kurier przy tym był". Od najbliższego poniedziałku do piątku będziemy publikować na naszych łamach specjalne kupony. Wystarczy zdobyć 3 z nich i przyjść 9 października o g. 10 do Biura Reklamy "Kuriera" przy placu Hołdu Pruskiego, aby otrzymać książkę.

„Kurier przy tym był" to publikacja przygotowana przez dziennikarzy naszej redakcji,  zawierająca oryginalne teksty i informacje, które gazeta publikowała przez siedemdziesiąt lat swojego istnienia. Wydanie książki wsparło Miasto Szczecin.

Zamieszczone w książce teksty pokazują, jak i czym mieszkańcy Szczecina żyli, z jakimi problemami się borykali, jak się bawili. Pokazują także specyfikę PRL-u oraz odnajdywanie się miasta w nowej rzeczywistość III RP. W efekcie, powstało wydawnictwo, które jest jedynym w swoim rodzaju przewodnikiem pokazującym w pigułce rozwój Szczecina i kształtowanie się jego tożsamości.

Lektura książki „Kurier” przy tym był” dla jednych może być sentymentalną podróżą w przeszłość, dla innych odkrywaniem na nowo Szczecina, jako miasta, w którym od momentu przejęcia go przez administrację polską robiono wszystko, by jego mieszkańców scementować i budować ich więzi z tym miejscem. Taką rolę od pierwszego numeru pełnił też „Kurier Szczeciński”.

Wcześniej rozdawaliśmy książkę w szczecińskim Ogrodzie Różanym. Ustawiła się do niej długa kolejka a Czytelnicy zgodnie mówili, że taka inicjatywa była bardzo potrzebna.

(as)

Fot. arch.: Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA