czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mamy dla Państwa książkę!

Mamy dla Państwa książkę!

Mamy dla Państwa książkę!
Data publikacji: 2015-10-02 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 1539 25218

Z okazji 70-lecia "Kuriera Szczecińśkiego" przygotowaliśmy dla Państwa kolejne 70 egzemplarzy naszej wyjątkowej publikacji - "Kurier przy tym był". Od najbliższego poniedziałku do piątku będziemy publikować na naszych łamach specjalne kupony. Wystarczy zdobyć 3 z nich i przyjść 9 października o g. 10 do Biura Reklamy "Kuriera" przy placu Hołdu Pruskiego, aby otrzymać książkę.

„Kurier przy tym był" to publikacja przygotowana przez dziennikarzy naszej redakcji,  zawierająca oryginalne teksty i informacje, które gazeta publikowała przez siedemdziesiąt lat swojego istnienia. Wydanie książki wsparło Miasto Szczecin.

Zamieszczone w książce teksty pokazują, jak i czym mieszkańcy Szczecina żyli, z jakimi problemami się borykali, jak się bawili. Pokazują także specyfikę PRL-u oraz odnajdywanie się miasta w nowej rzeczywistość III RP. W efekcie, powstało wydawnictwo, które jest jedynym w swoim rodzaju przewodnikiem pokazującym w pigułce rozwój Szczecina i kształtowanie się jego tożsamości.

Lektura książki „Kurier” przy tym był” dla jednych może być sentymentalną podróżą w przeszłość, dla innych odkrywaniem na nowo Szczecina, jako miasta, w którym od momentu przejęcia go przez administrację polską robiono wszystko, by jego mieszkańców scementować i budować ich więzi z tym miejscem. Taką rolę od pierwszego numeru pełnił też „Kurier Szczeciński”.

Wcześniej rozdawaliśmy książkę w szczecińskim Ogrodzie Różanym. Ustawiła się do niej długa kolejka a Czytelnicy zgodnie mówili, że taka inicjatywa była bardzo potrzebna.

(as)

Fot. arch.: Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie