środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mamy dla Państwa książkę!

Mamy dla Państwa książkę!

Mamy dla Państwa książkę!
Data publikacji: 2015-10-02 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 1615 25218

Z okazji 70-lecia "Kuriera Szczecińśkiego" przygotowaliśmy dla Państwa kolejne 70 egzemplarzy naszej wyjątkowej publikacji - "Kurier przy tym był". Od najbliższego poniedziałku do piątku będziemy publikować na naszych łamach specjalne kupony. Wystarczy zdobyć 3 z nich i przyjść 9 października o g. 10 do Biura Reklamy "Kuriera" przy placu Hołdu Pruskiego, aby otrzymać książkę.

„Kurier przy tym był" to publikacja przygotowana przez dziennikarzy naszej redakcji,  zawierająca oryginalne teksty i informacje, które gazeta publikowała przez siedemdziesiąt lat swojego istnienia. Wydanie książki wsparło Miasto Szczecin.

Zamieszczone w książce teksty pokazują, jak i czym mieszkańcy Szczecina żyli, z jakimi problemami się borykali, jak się bawili. Pokazują także specyfikę PRL-u oraz odnajdywanie się miasta w nowej rzeczywistość III RP. W efekcie, powstało wydawnictwo, które jest jedynym w swoim rodzaju przewodnikiem pokazującym w pigułce rozwój Szczecina i kształtowanie się jego tożsamości.

Lektura książki „Kurier” przy tym był” dla jednych może być sentymentalną podróżą w przeszłość, dla innych odkrywaniem na nowo Szczecina, jako miasta, w którym od momentu przejęcia go przez administrację polską robiono wszystko, by jego mieszkańców scementować i budować ich więzi z tym miejscem. Taką rolę od pierwszego numeru pełnił też „Kurier Szczeciński”.

Wcześniej rozdawaliśmy książkę w szczecińskim Ogrodzie Różanym. Ustawiła się do niej długa kolejka a Czytelnicy zgodnie mówili, że taka inicjatywa była bardzo potrzebna.

(as)

Fot. arch.: Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie