piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Mamy dla Państwa książkę!

Mamy dla Państwa książkę!

Mamy dla Państwa książkę!
Data publikacji: 2015-10-02 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:25
Wywietleń: 1168 25218

Z okazji 70-lecia "Kuriera Szczecińśkiego" przygotowaliśmy dla Państwa kolejne 70 egzemplarzy naszej wyjątkowej publikacji - "Kurier przy tym był". Od najbliższego poniedziałku do piątku będziemy publikować na naszych łamach specjalne kupony. Wystarczy zdobyć 3 z nich i przyjść 9 października o g. 10 do Biura Reklamy "Kuriera" przy placu Hołdu Pruskiego, aby otrzymać książkę.

„Kurier przy tym był" to publikacja przygotowana przez dziennikarzy naszej redakcji,  zawierająca oryginalne teksty i informacje, które gazeta publikowała przez siedemdziesiąt lat swojego istnienia. Wydanie książki wsparło Miasto Szczecin.

Zamieszczone w książce teksty pokazują, jak i czym mieszkańcy Szczecina żyli, z jakimi problemami się borykali, jak się bawili. Pokazują także specyfikę PRL-u oraz odnajdywanie się miasta w nowej rzeczywistość III RP. W efekcie, powstało wydawnictwo, które jest jedynym w swoim rodzaju przewodnikiem pokazującym w pigułce rozwój Szczecina i kształtowanie się jego tożsamości.

Lektura książki „Kurier” przy tym był” dla jednych może być sentymentalną podróżą w przeszłość, dla innych odkrywaniem na nowo Szczecina, jako miasta, w którym od momentu przejęcia go przez administrację polską robiono wszystko, by jego mieszkańców scementować i budować ich więzi z tym miejscem. Taką rolę od pierwszego numeru pełnił też „Kurier Szczeciński”.

Wcześniej rozdawaliśmy książkę w szczecińskim Ogrodzie Różanym. Ustawiła się do niej długa kolejka a Czytelnicy zgodnie mówili, że taka inicjatywa była bardzo potrzebna.

(as)

Fot. arch.: Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”