Piątek 20 maja 2022r. 
REKLAMA

Malują po nocach

Data publikacji: 2022-05-14 23:14
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-16 15:39
Malują po nocach
Jest cieplej, więc na terenie Szczecina trwa odnawianie oznakowania poziomego. Fot. ZDiTM Szczecin  

Dzięki coraz cieplejszej, a przede wszystkim ustabilizowanej pogodzie ruszyło wiosenne odnawianie oznakowania na szczecińskich ulicach. Każdego roku na nowe linie na naszych jezdniach wykorzystuje się kilkadziesiąt ton farby.

– Odnawianie oznakowania poziomego jest wykonywane regularnie wiosną i latem, kiedy temperatura w nocy jest dodatnia, a wilgotność powietrza nie przekracza 80 proc. – przypomina Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM w Szczecinie. – Wyraźne linie na jezdni pojawią się w pierwszej kolejności w okolicy przejść dla pieszych, szkół, na drogach krajowych i w centrum miasta. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.

Malowanie rozpoczęło się od miejsc ze zgłoszeń z alertów i pilnych interwencji mieszkańców. Ekipy odnawiające oznakowanie rozpoczynają od dróg krajowych i wojewódzkich, dopiero w następnej kolejności drogowców będzie można zobaczyć na drogach powiatowych i gminnych.

– Większość prac jest wykonywana w godzinach nocnych, tak aby nie powodować dużych utrudnień w ruchu – dodaje H. Pieczyńska.

Malowanie odbywa się w dwóch technologiach – farbą cienkowarstwową w ub. roku pokryto powierzchnię 108,8 m kw., dodatkowo niemal 4 tys. m kw. oznakowania powstało z mas chemoutwardzalnych.

(KSz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A pasy?
2022-05-16 15:38:16
A kiedy pasy dla pieszych wymalują? Coraz mniej w mieście...
Dlaczego
2022-05-15 10:19:46
Miasto nie posypuje świeżo pomalowanego oznakowania mikrosferą szklaną która znacząco wydłuża trwałość oznakowania (odporność na ścieranie), poprawia czytelność oznakowania w trudnych warunkach (struktura odróżniającą się od reszty drogi poprawia czytelność oznakowania np w trakcie deszczu) no i w końcu wydatnie poprawia skuteczność odbijania światła. Chociaż w obrębie przejść dla pieszych.
Gdzie?
2022-05-15 09:59:46
Gdzie malują po nocach? Lepiej się maluje w dzień żeby kierowcom utrudniać ruch o bezpieczeństwie malujących nie wspominając jak np wczoraj w Gryfinie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA