poniedziałek, 25 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Maluch nie dla maluchów

Maluch nie dla maluchów

Maluch nie dla maluchów
Data publikacji: 2018-06-18 08:24
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:41
Wywietleń: 1182 331971

Siwizną przyprószony włos. Lecz w oku ciągle ten sam błysk i pasja w obwąchiwaniu każdej kępy trawy. Poznajcie Zenka, dumnego psa, co na świat patrzy z... dołu.

To drobny, czarny i przyjazny jamniczek. Któremu człowiek zaginął 19 kwietnia na pl. Żołnierza Polskiego. Bezpowrotnie.

- Wydawało się, że staruszek się zagubił i nie potrafił sam odnaleźć drogi do domu. Ale… nikt go nie szukał, nie dzwonił, o niego nie pytał. Po dziesięciu latach w domowych pieleszach ktoś Zenka skazał na bezdomność. Szczęście w nieszczęściu: znalazło się jedno wrażliwe ludzkie serce i ulitowało się nad psiną. Ktoś do tego zagubionego i przerażonego malucha wezwał pomoc ze schroniska. Teraz to ono jest Zenka tymczasowym domem. Zamiast kanapy na stare lata ma chłodny beton boksu „23". Przy obroży zamiast imienia ma statystyczny numer: 286/18 - opowiadają Zenka schroniskowi opiekunowie.

Zenek to słodziak na maleńkich krótkich nóżkach. Mimo wieku, bardzo aktywny. Dziarsko drepce na spacer i szaleje na wybiegu. Węszy za każdą kępką trawy, tropi z pasją nawet kamienie. Biega za piłką, aportuje, chętnie się bawi, ale… jest typem indywidualisty, stąd niechętnie dzieli się z kimkolwiek i czymkolwiek: od zabawek po jedzenie.

- Jest poszukiwaczem skarbów. Za takie uważa kamienie. Gdy jakiś znajdzie, to staje nad nim i całemu światu ogłasza swe prawo własności do zdobyczy - wspominają zabawne historie z udziałem Zenka jego schroniskowi opiekunowie. - Nie da się ukryć, że lata młodości ma już za sobą. Tym bardziej schroniskowy boks to nie miejsce dla niego. Zwłaszcza że jamniki uwielbiają kanapę i spanie pod kołdrą. Szukamy dla tego uroczego „zrzędy" spokojnych statecznych ludzi. I domu - uwaga - bez małych dzieci. Gdyż… Zenek to dumny pies, który nie lubi być traktowany jak maskotka, czyli obłapiany.

Kto chciałby Zenka (286/18) - lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę - przygarnąć, przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Wolontariat Schroniska

Maluch nie dla maluchów Maluch nie dla maluchów

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy