sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Małe schody – wielki problem?

Małe schody – wielki problem?

Małe schody – wielki problem?
Data publikacji: 2017-12-13 11:21
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:32
Wywietleń: 1686 304101

Jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie Szczecina. Z najstarszą i najefektowniejszą barokową fontanną, pomnikiem Flory, pałacem „Pod Globusem", z widokiem na bazylikę archikatedralną. Element obowiązkowy na trasie prowadzących turystów przez Stare Miasto. Niestety, ów pl. Orła Białego od lat nie może się doczekać kompleksowej rewitalizacji.

Przed laty był prestiżowym miejskim targiem. Współcześnie służy za parking samochodom, ledwie sporadycznie stając się sceną artystycznych wydarzeń i jarmarku. Od strony ul. Grodzkiej prowadzą ku pl. Orła Białego niewielkie schody. Choć pękała ich podmurówka, odpadała z nich okładzina, obnażając stalowe zbrojenia, rozpadały się zabezpieczające murki, a stan stopni - ewidentnie wskazujący na zużycie - od dawna zagrażał bezpieczeństwu pieszych, to w budżecie miasta wciąż znajdowano inne i ważniejsze cele niż ich remont.

Wreszcie, miejscowa Rada Osiedla Stare Miasto postanowiła sfinansować niezbędny zakres prac. Co oznaczało demontaż betonowej ruiny i odtworzenie schodów w całości, począwszy od przygotowania szalunków. Właśnie taki - całościowy - remont schodów na pl. Orła Białego teraz ruszył: jego przebieg szczecinianie mogą więc obserwować na bieżąco. Oby tylko z wykonaniem prac murarskich zdążono przed przymrozkami. Inaczej przejście ku Florze od strony ul. Grodzkiej będzie zablokowane dużo dłużej, niż to zakładano, czyli do świąt.

(an)

Fot. Arleta Nalewajko

Małe schody – wielki problem?

Komentarze

" Schody " - 11:25:48
Tak, zanim przeczytałem Twój wpis tknęło mnie to samo. Jak W TYM MIEJSCU stawiać betonowe schody a nie z granitowych bloków !!? Nawet ze słomą w butach po granitowych idzie się po pańsku.
2017-12-13 13:48:14
kloc
do @Schody... Może dlatego że to Rada Osiedla sfinansowała remont tych schodów. Jak myślisz jakimi środkami dysponuje taka Rada ? Wielkie dzięki im i za to a mogliby postawić barierkę zabezpieczającą przed wejściem i dalej czekać na "łaskę" Miasta !
2017-12-13 13:43:53
o
dziwi mnie,że wydano zgodę na budowę schodów a nie pomyślano o podjeździe dla wózków dziecięcych, rowerków i wózków inwalidzkich
2017-12-13 12:57:20
Schody
A dlaczego schody, które znajdują się tuż obok - kilka metrów dalej, w stronę ul. Tkackiej, mogą być zrobione z płyt granitowych, a tu trzeba murować?
2017-12-13 11:25:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy