wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Maja (wciąż) w schronisku

Maja (wciąż) w schronisku

Maja (wciąż) w schronisku
Data publikacji: 2018-03-13 09:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-13 09:39
Wywietleń: 635 317442

Siedem miesięcy za kratami. To wyrok, jaki Maja odsiaduje nie za swoje winy. Pan jej życia i śmierci porzucił ją, gdy skończyła 12 lat. Ta psina o siwym pysku i zamglonych oczach zmusza do trudnej refleksji o najokrutniejszym i najbardziej bezwzględnym z gatunków - o człowieku.

Maja to schroniskowy numer 151/18. Seniorka z boksu K-27. W połowie ubiegłego roku pogotowie interwencyjne zabrało Maję z ul. Goleniowskiej. Od tego czasu o tę poczciwinę nikt nawet nie zapytał.

- To niezwykła dziewczyna, która mimo niełatwego życia i przejść z dotychczasowymi opiekunami zachowała pozytywne spojrzenie na świat i ludzi. Pilnie poszykujemy dla niej ciepłego domu. A nade wszystko odpowiedzialnych ludzi. Bo Maja ma już 13 lat, więc kolejnego rozczarowania i rozstania jej biedne serce pewnie już by nie wytrzymało - opowiadają o Mai jej schroniskowi opiekunowie.

Maja jest w typie amstaffa i jak one ma w sobie coś z „łagodnego olbrzyma". Jest towarzyska, pogodna z natury, opiekuńcza i delikatna także wobec dzieci. Jest obdarzona najlepszymi cechami, jakich zwykle szukamy wśród przyjaciół: cierpliwa, wyrozumiała, oddana i potrafi słuchać.

W Mai drzemią pokłady energii, jakich po psach w jej wieku trudno by się spodziewać. Natomiast każdy kolejny dzień w schronisku jest dla niej zbyt długi. Bardzo potrzebuje dobrego domu i nowej kochającej rodziny. Pozostanie z nią na zawsze: nie do zapomnienia.

Kto chciałby zrobić miejsce w swym domu i sercu właśnie dla Mai (151/18) - niezwykłej seniorki złaknionej ciepła i ludzkiej wielkoduszności - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowych przyjaciół w schronisku czekają również inne psiaki i kociaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, miesiącami, a nawet latami.

(an)

Na zdjęciu: Maja - schroniskowa rezydentka. Pan jej życia i śmierci porzucił ją, gdy skończyła 12 lat.

Fot. Schronisko/ZUK

Maja (wciąż) w schronisku Maja (wciąż) w schronisku

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”