Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Magistrat zachęca. Spisz się na Jasnych Błoniach!

Data publikacji: 2021-05-22 15:30
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-23 13:25
Magistrat zachęca. Spisz się na Jasnych Błoniach!
22.05.2021 Park Kasprowicza Jasne Błonia Jarmark Szczeciński Pod Platanami stoiska handlowe tłum ludzi. Fot. Ryszard PAKIESER  

Jarmark Szczeciński jest okazją nie tylko do polowania na okazje - smakowite kąski, unikatowe rękodzieło czy rośliny - między kramami ponad 100 wystawców z całej Polski, ale również... do wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Do dyspozycji szczecinian zostało ustawione specjalne stanowisko komputerowe.

Będzie dostępne przez weekend: w sobotę (22 maja) oraz niedzielę (23 maja).

- To doskonała okazja dla osób, które nie mają możliwości dokonania samospisu internetowego na własnym sprzęcie komputerowym albo obawiają się, że nie poradzą sobie z formularzem - przekonuje Centrum Informacji Miasta. - Przed dokonaniem spisu warto sprawdzić jakie informację będą potrzebne, aby bez problemów wypełnić formularz.

Przypominamy: udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny. Natomiast wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych.

- Dane osobowe od momentu ich zebrania stają się danymi statystycznymi i objęte są tajemnicą statystyczną. Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia - zapewnia Główny Urząd Statystyczny. - Dane pozyskane podczas spisu mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej.

Plenerowe stanowisko Narodowego Spisu Powszechnego na Jarmarku Szczecińskim będzie czynne w sobotę jeszcze do godz. 18. Natomiast w niedzielę - w godz. 10-14.

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Spis
2021-05-24 08:04:55
Proste. Ten kto spis zarządził.
Spis nieruchomości
2021-05-23 13:21:01
I próba zinwentaryzowana majątku posiadanego przez Polaków, ciekawe kto skorzysta na wywłaszczeniu Polaków?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ