poniedziałek, 24 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Magazyn śledczy na wokandzie. Sprawa w trybie wyborczym

Magazyn śledczy na wokandzie. Sprawa w trybie wyborczym

Magazyn śledczy na wokandzie. Sprawa w trybie wyborczym
Data publikacji: 2019-10-08 19:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-09 12:10
Wywietleń: 992 420123

– To włączanie się Telewizji Publicznej do kampanii wyborczej, aby zdeprecjonować moją osobę – twierdzi Jerzy Hardie-Douglas, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w okręgu wyborczym nr 40. We wtorek (8 października) Sąd Okręgowy w Koszalinie rozpatrywał w trybie wyborczym wniosek byłego burmistrza Szczecinka w sprawie Magazynu śledczego Anity Gargas.

Cotygodniowy materiał dziennikarski, który ma charakter interwencyjny, został wyemitowany w czwartek (3 października) na antenie TVP1. Treści oburzyły kandydata KO i skierował do sądu wniosek o rozpoznanie w trybie wyborczym, bo – jak uważa – mają wpływ na prowadzoną kampanię i stawiały jego kandydaturę do izby niższej parlamentu w niekorzystnym świetle. Mecenas Mirosław Bacławski jako pełnomocnik wnioskodawcy cytował przed Temidą słowa, które padły w audycji, że Jerzy Hardie-Douglas „jako burmistrz odpowiadał za zatruwanie miasta”, a jako „lekarz onkolog wdychane substancje uznał za nieszkodliwe”. Wyjaśniał, że słowa padły z ust przeciwników politycznych kandydata KO. Mecenas uważa, że w materiale pominięte zostały decyzje głowy miasta Szczecinka podczas pełnionej kadencji samorządowej na rzecz ograniczenia emisji odoru i pyłów w fabryce Kronospan, w tym zainstalowanie stacji pomiarowych.

Jerzy Hardie-Douglas domaga się przeprosin w trybie wyborczym od TVP, a wobec osób występujących przed kamerą w Magazynie Śledczym Anity Gargas zapowiada wystąpienie na drogę sądową w trybie cywilnym.

Z kolei Marcin Bury, aplikant adwokacki, w imieniu drugiej strony zakwestionował formułę rozpatrzenia sprawy z powodu zmian w prawie. Kodeks wyborczy obowiązuje od ośmiu lat, a wnioskodawca powoływał się na zapisy w ordynacji wyborczej. Wcześniej aplikant adwokacki wnioskował o przesłuchanie trójki świadków, a także wzięcie pod uwagę treść lokalnej publikacji prasowej i zapisów na pendrive'ie z Forum Samorządowego jako materiału dowodowego. Sąd nie uwzględnił tych wniosków i odroczył ogłoszenie wyroku do czwartku (10 października). Rozprawa w trybie wyborczym rozpocznie się o g. 13. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Mecenas Mirosław Bacławski przed sądem przekonywał, że pokazany materiał TVP przedstawia nieprawdę i obraża jego klienta Jerzego Hardie-Douglasa.

Komentarze

Do Hmm 2..
podobnie jak brzmiące czysto polskie Szefernaker... z tego samego okręgu wyborczego .
2019-10-09 12:00:21
-
"Sąd nie uwzględnił tych wniosków" - i wszystko jasne. Dobrze, że nie chodziło o deklarację wsparcia adopcji dzieci przez pary homoseksualne.
2019-10-09 07:36:10
Do Hmm
A jakie to ma znaczenie?
2019-10-08 22:44:30
Hmm...
A jakie PO-chodzenie i KO-rzenie... ma i to Nazwisko Hardie-Douglas ? Bo za bardzo na Czysto Polskie - to nie brzmi i nie wyglada ??
2019-10-08 20:42:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie