sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Maciuś nie dla teatru

Maciuś nie dla teatru

Maciuś nie dla teatru
Data publikacji: 2017-01-17 17:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:53
Wywietleń: 2694 203209

Teatr Współczesny nie przeniesie się na ulicę Obrońców Stalingradu. Ulokowanie najlepszej szczecińskiej sceny w miejscu po zlikwidowanej szkole podstawowej przy ulicy Obrońców Stalingradu, zaproponowała radna Małgorzata Jacyna-Witt. Wiceprezydent Piotr Mync taką sugestię odrzuca.

O tym, że Współczesny pilnie potrzebuje nowej siedziby wiadomo od dawna. Głos w sprawie zabrała Małgorzata Jacyna-Witt. Radna, w swojej interpelacji zaproponowała osadzenie teatru w sercu Śródmieścia: - Wnioskuję o rozważenie lokalizacji nowego obiektu w miejscu po szkole „Maciusiu". Wprowadzenie do tego kwartału tak znamienitej instytucji kultury będzie znakomitym przyczynkiem i punktem wyjścia do autentycznej rewitalizacji zdegradowanego obszaru centrum Szczecina - pisze Jacyna-Witt.

Wiceprezydent Piotr Mync, w odpowiedzi nie pozostawia wątpliwości, że pomysł radnej nie ma szans na realizację: - Zgodnie z Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Centrum - Plac Odrodzenia 2" w Szczecinie, kwartał  posiada ustalenia funkcjonalne: wielofunkcyjna śródmiejska zabudowa mieszkaniowa, mieszkaniowo-usługowa, usługowa. Lokalizacja nowej siedziby Teatru Współczesnego na tym terenie nie była rozważana.

Mync informuje też o prowadzonych analizach, mających na celu wskazanie terenu pod budowę nowej siedziby dla instytucji. Rozważane mają być lokalizacje na Łasztowni i Starym Mieście.

(kas)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Cher
Bardzo dobry pomysł ale za dobry na tych tępaków. Mync nigdy nie zgodzi sie na rozwiazanie zaproponowane przez Jacyne bo on nienawidzi kobiet. Krzystek wydymal pracownikow TW obiecujac nowy teatr a teraz cwaniaczy.
2017-01-18 19:26:31
Agatka
Puk, puk Jacynko w łepek.
2017-01-18 09:53:25
nick
w klasie 1a byłyby loże, w 2c szatnie, a scena na sali gminastycznej. W pokoju nauczycielskim proponuję kawiarnię. Mega pomysł pani (bez)radnej.
2017-01-18 08:05:26
ktos
Pacyna Witt - czas już chyba na emeryturę bo i tak nic nie wyjdzie z tego ciągłego ujadania...
2017-01-18 07:44:37
szczeciniak
Pacyna Witt ja zwykle szaleje przed wyborami a to już chyba czas udać się w okolice cmentarza centralnego i podumać nad jesienią życia a nie ciągle pchać się do polityki,pani Pacyno - nikt już nie słucha pani ujadania.... zajmij się kobieto rodzina i bedzie ok.
2017-01-18 05:15:04
@Marian
Twoje rozwiązanie jest za proste. Nigdy Krzystkowi do łba nie przyjdzie. Poza tym czytałeś jakie jest przeznaczenie terenu: wielofunkcyjna śródmiejska zabudowa mieszkaniowa, mieszkaniowo-usługowa, usługowa. Jakoś nie słyszę, żeby Krzystek spieszył budować tu mieszkania komunalne choć jest to jego za(s)ranym obowiązkiem, a miejsce idealne, uzbrojone. Więcej już chyba nic więcej nie trzeba tłumaczyć co stanie się z tym terenem (i budynkiem). Jeden weźmie inny przytuli. Nic nowego.
2017-01-18 02:34:57
Marian
Dzieci w szkolach uczeszczaja na 2 zmiany bo nie ma miejsc i za duzo uczniow, w przedszkolach nie ma miejsc dla dzieci ktorych rodzice pracuja i odsylani sa do prywatnych przedszkoli notabene budynki tych przedszkoli zostaly zakupione podczas likwidacji panstwowych bo tlumaczono ze rodzi sie coraz mniej dzieci i sa nie potrzebne (wszystko to dzialo i dzieje sie za rzadow Krzystka i jego swity). A tu pytanie na co przeznaczyc budynek szkoly? Moze poprostu otworzyc normalna szkole podstawowa lub przedszkole!!!!!! Tak aby Szczecinianom zylo sie lepiej!
2017-01-17 23:34:18
kuba
Najlepiej jakby radna zaproponowała teatr koło swojej siedziby, miała by blisko na spektakle!! Ale wymyśliła!! prawda, idą wybory trzeba koło siebie "dym" robić....
2017-01-17 23:27:38
Robert
A skąd ten osobliwy wywód że to najlepsza szczecińska scena? Szczecinianie i mieszkańcy regionu głosują nogami, wystarczy spojrzeć na frekwencje na poszczególnych spektaklach i całoroczną. O ile Współczesny w ogóle znajdzie się na podium to już i tak dla niego duży sukces. Za to w ślepej miłości lokalnych mediów i pseudo krytyków wszystko co powstaje w gmachu Muzeum Narodowego jest super i cudowne. Dziwnym trafem najwięcej nominacji w plebiscycie Bursztynowego Pierścienia Kapituła zawsze przyznaje Współczesnemu... A później utwierdzając się we własnym sądzie, choć niezgodnie z głosem publiczności można pisać że najlepsza scena.
2017-01-17 21:32:56
miki
Idą nowe wybory, więc Jacyna pyszczy na całego...
2017-01-17 20:10:21
ewa35
a ja sie zgadzam z Pania Jacyna witt . Prosze mnie nie lączy zadnymi pogladami poliycznymi , bo tym sie nie zajmuje , ale ta lokalizacja byla by naprawde wspaniała. Plany juz nieraz byly zmieniane ,to zaden problem. Ale czy znalazly by i pieniadze na to? Moze "nasi" bogacze cos by miastu fundneli? Kiedys w innych czasach wele budynkow w miesice zostaly zbudowane dzieki prywatnym funduszom
2017-01-17 18:59:51
tylko pytam...
Czy miejsce po Centrali Rybnej przy ul.celnej jest złą lokalizacją? A miejsce po namiocie OPERY przy Urzędzie Celnym -jest mało szlachetne?(jest gotowy parking) tylko pytam...
2017-01-17 18:15:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”